Tenis - ATP Paryż: Djoković lepszy od Hurkacza

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 06.11.2021, 16:30

Wygraną Novaka Djokovicia zakończył się półfinał meczu w Paryżu. Hubert Hurkacz pomimo ambitnej walki nie zdołał zagrozić liderowi rankingu ATP.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a o wygranej Huberta Hurkacza zadecydował ósmy gem, gdy Novak Djoković przegrał gema z własnego serwisu. Pozostałe zakończyły się wygraną serwujących a set zakończył się wynikiem 6:3. Przewaga Polaka w pierwszym rozdaniu widoczna była przede wszystkim przy serwisie. W tym elemencie Hubert prowadził z Serbem 5:2.

O drugim secie Hurkacz chciałby jak najszybciej zapomnieć. 10 w rankingu ATP tenisista nie był w stanie zagrozić najlepszej rakiecie świata. Novak Djoković wygrał 6:0 i zdeklasował rywala.

Znakomity "come back" zaliczył Hubert Hurkacz natomiast w trzecim secie. W pewnym momencie przegrywał 4:1, a jednak udało mu się przełamać Serba i doprowadzić do tie-breaka. Tam jednak górą okazał się Novak Djoković.

To był słodko-gorzki mecz Polaka. Znakomita postawa w pierwszym secie, następnie fatalne drugie rozdanie i powrót z dalekiej podróży w trzecim secie. To jednak nie wystarczyło na Djokovicia, który czeka na rozstrzygnięcia potyczki Alexandra ZverevaDaniłem Miedwiediewem, żeby poznać swojego rywala w finale turnieju.

Novak Djoković [1] (SRB) - Hubert Hurkacz (POL) [7] 3:6, 6:0, 7:6(5)