PlusLiga: pewne zwycięstwo Aluronu
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 06.11.2021, 22:18

Aluron CMV Warta Zawiercie pokonał w wyjazdowym meczu Cerrad ENEĘ Czarnych Radom 3:0. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Igora Kolakovicia awansować na drugie miejsce w tabeli.

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli Zawiercianie, którzy na swoim koncie mają tylko jedną porażkę. Czarni Radom przed spotkaniem plasowali się natomiast w drugiej części tabeli.

Premierowa odsłona była jednak bardzo wyrównana. Siatkarze obu zespołów kilkukrotnie zmieniali się na prowadzeniu. Na półmetku zawiercianie utrudnili rywalom przyjęcie i odskoczyli na 14:11. Kolejną punktową serię podopieczni Igora Kolakovicia zanotowali w decydującej fazie seta. Świetna gra blokiem oraz kolejne potężne zagrywki sprawiły, że tablica wyników pokazała 22:15 dla gości. Ostateczni Warta wygrała 25:21.

Początek drugiego seta należał jednak do siatkarzy z Mazowsza, którzy po trudnych zagrywkach i wykorzystanych kontrach odskoczyli na 5:2. Zawiercianie szybko jednak nadgonili i od półmetka gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi aż do końcówki seta. Wówczas zawiercianie popracowali blokiem i zdobyli trzy punkty z rzędu, odskakując tym samym na 20:17. „Jurajscy Rycerze" utrzymali prowadzenie do końca i wygrali pewnie 25:20.

Ostatnia partia od początku do końca przebiegała już pod dyktando zawiercian, którzy szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę i nie pozwolili rywalom jej zniwelować. Podopieczni Igora Kolakovicia wygrali 25:19, a tym samym całe spotkanie 3:0.

Cerrad ENEA Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (25:21, 20:25, 19:25)