PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwa faworytek
Miłosz Kulawiak

• Data publikacji: 07.11.2021, 07:23

Nie było niespodzianek w dziewiątej kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Swoje mecze wygrały drużyny, które były faworytami. Wśród nich były MKS FunFloor Perła Lublin i MKS Zagłębie Lubin, które sięgnęły po ósme zwycięstwa.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski wygrała do tej pory połowę z ośmiu meczów, a o poprawę bilansu z Zagłębiem Lubin było trudno. Mistrzynie Polski szybko objęły prowadzenie 10:3. Pod koniec pierwszej połowy piotrkowianki nieco zmniejszyły stratę i na przerwę schodziły, przegrywając 11:16. Na początku drugiej części spotkania Zagłębie rzuciło pięć kolejnych bramek i wygrywało 21:12. Ekipa gości pewnie utrzymała wysoką przewagę i wygrała 27:21.

Oprócz Zagłębia bilans 8-1 ma MKS FunFloor Perła Lublin. Drużyna ta pewnie wygrała przed własną publicznością 34:21 z Eurobudem JKS-em Jarosław. Dwie czołowe ekipy mają duży zapas w tabeli nad trzecim KPR-em Gminy Kobierzyce. W dziewiątej serii gier wygrał on 33:20 w Elblągu z miejscowym Startem. Ligowy ranking bez zwycięstwa zamyka Suzuki Korona Handball Kielce, która przegrała 19:27 z Młynami Stoisław Koszalin.