EBLK: Pszczółka nadal niepokonana
Dawid Lis

• Data publikacji: 07.11.2021, 12:50

Przed przerwą reprezentacyjną rozegrano szóstą kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Niepokonaną drużyną zostaje Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin, która pokonała Eneę AZS Politechnikę Poznań. Drugą niespodziewaną porażkę zaliczyła Arka Gdynia.

Pszczółka przedłużyła serię zwycięstw w Poznaniu, gdzie pokonała Eneę AZS Politechnikę. Lublinianki po pierwszej kwarcie prowadziły 22:15. Potem zespół gospodarzy odrabiał straty, a po trzeciej części gry, w której Pszczółka rzuciła zaledwie 9 punktów, wygrywał 47:45. Ostatnia odsłona spotkania należała do podopiecznych Krzysztofa Szewczyka, które ostatecznie wygrały 67:58. Kamiah Smalls zdobyła 20 punktów. Dla zespołu z Lublina to piąte zwycięstwo w sezonie.

W rozgrywkach nie najlepiej radzi sobie VBW Arka Gdynia. Mistrzynie Polski przegrywając z 1KS Ślęzą Wrocław, poniosły już drugą porażkę w sezonie. Na osiem sekund przed końcem zwycięski rzut na 73:71 dla wrocławianek oddała Julia Drop. Gdyniankom nie pomogło nawet double-double (20 pkt. i 15 zbiórek) Megan Gustafson. Ślęza może pochwalić się bilansem 5-1.