Fortuna 1. Liga: hit w Łodzi na remis

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 07.11.2021, 14:37

W hicie 16. kolejki Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź podejmował Miedź Legnica. Lider z Łodzi przed meczem miał status drużyny niepokonanej przed własną publicznością. Miedź nie przegrałą w lidze żadnego z sześciu ostatnich spotkań, a tylko jedno z nich zremisowała. Dziś mecz zakończył się podziałem punktów, ale spektakl jaki oglądaliśmy na stadionie Widzewa był godny hitu kolejki.

Spotkanie już od pierwszego gwizdka Daniela Stefańskiego było rozgrywane w dobrym, szybkim tempie. Obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze. Pierwszą stuprocentową okazję mieli przyjezdni w 22. minucie. Wtedy Kamil Zapolnik posłał podanie do Patryka Makucha, który jednak w sytuacji sam na sam nie trafił nawet w bramkę. Chwilę później Makuch otworzył wynik spotkania i Miedź objęła prowadzenie. Naapastnik Miedzianki przejął piłkę po błędzie Dejewskiego i bez większych problemó skierował piłkę do bramki Jakuba Wrąbla. Odpowiedź Widzewiaków była niemal natychmiastowa. Najpierw okazję miał Bartosz Guzdek, który po swoim odbiorze oddał bardzo lekki strzał. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dwukrotnie pozycję strzelecką wypracował sobie Dominik Kun, ale w obu przypadkach górą był Paweł Lenarcik. Chwilę po drugiej akcji Kuna, po kornerze Widzew ostatecznie dopiął swego. W polu karnym najlepiej odnalazł się Daniel Tanżyna i do przerwy w Łodzi było 1:1.

Po przerwie tempo meczu na stadionie Widzewa nie spadło. Spotkanie w Łodzi cały czas było świetnym do oglądania, a zawodnicy oby drużyn szli na wymianę ciosów, choć przywiązywali nieco więcej uwagi do gry w defensywie. W 67. minucie świetną okazję na objęcie prowadzenia mieli Widzewiacy, za sprawą Guzdka, ale młody napastnik fatalnie przestrzelił po podaniu od Fabio Nunesa. Chwilę później prowadzenie mogła objąć Miedź, ale jeszcze bliżej zdobycia gola przyjezdni byli w 74. minucie, kiedy w poprzeczkę trafił Damian Tront. W końcówce również nie brakowało emocji, obie drużyny mogły zdobyć zwycięską bramkę, ale żadnej się to ostatecznie nie udało. W międzyczasie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał strzelec bramki dla Widzewa - Daniel Tanżyna.

Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:1 (1:1)

Bramki: 43' Tanżyna - 23' Makuch

Widzew Łódź: Wrąbel - Zieliński, Stępiński, Dejewski, Tanżyna, Nunes (77' Mucha) - Hanousek, Kun, Danielak (89' Kita), Gołębiowski (46' Michalski) - Montini (28' Guzdek)

Miedź Legnica: Lenarcik - Carolina, Aurtenetxe, Mijusković, Martinez - Tront, Dominguez, Zapolnik, Śliwa - Lehaire (70' Matuszek), Makuch

Żółte kartki: 32', 87' Tanżyna - 61' Mijusković, 62' Lehire

Czerwona kartka: 87' Tanżyna

Sędzia: Daniel Stefański

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.