EBL: Czarni Słupsk górą w Dąbrowie Górniczej
Karol Skiba / Energa Kotwica Kołobrzeg

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 07.11.2021, 17:20

W 10. kolejce Energa Basket Ligi koszykarze MKS-u Dąbrowa Gónicza, zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli, podejmowali Czarnych Słupsk. Drużyna gości przyjechała na parkiet w Dąbrowie, poszukując przełamania po porażce z Kingiem Szczecin. Ostatecznie Czarnych do zwycięstaw poprowadził duet Klassen-Beech.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana, początkowo nieco więcej rzutów trafiali przyjezdni, ale z czasem gospodarze zdołali osiągnąć 5-punktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie gry przewaga Czarnych Słupsk zaczęła się coraz bardziej klarować. W drużynie prowadzonej przez Mantasa Cesnauskisa błyszczał amerykańsko-kanadyjski duet, czyli Beau Beech III oraz Marek Klassen. Dobra postawa w drugiej kwarcie pozwoliła Czarnym osiągnąć dwucyfrową przewagę w połowie meczu i zachować względny spokój.

Po przerwie MKS-owi Dąbrowa Górnicza grało się jeszcze gorzej. Trener Jacek Winnicki nie za bardzo miał pomysł na odrabianie strat, czego efektem było zwiększanie się starty. Po trzeciej kwarcie Czarni prowadzili 70:58, pewnie zmierzając po swoje ósme ligowe zwycięstwo. W ostatniej części gry gościom wystarczyło bezpiecznie kontrolować przewagę i przebieg gry, co zawodnicy Cesnauskisa wykonywali bez problemów. Spotaknie zakończyło się wynikiem 97:82 na korzyść gości, którzy awansowali na eq-aeque pierwsze miejsce w tabeli.

MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 (20:21, 20:29, 18:20, 24:27)

MKS Dąbrowa Górnicza: Marble 25, Nowakowski 18, Lewis 11, Haney 10, Mijović 10, Sobin 6, Brenk 2, Motylewski 0, Małgorzaciak 0, Piechowicz 0

Czarni Słupsk: Klassen 24, Beech III 19, Garrett 19, Jankowski 9, Musiał 8, Witliński 7, Young 5, Słupiński 4, Kordalski 2, Kulikowski 0, Szczepanek 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.