La Liga: Hugo Duro bohaterem Valenci! Niezwykły come back w meczu z Atletico

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 07.11.2021, 18:31

W niedzielne popołudnie Valencia podejmowała u siebie Atletico Madryt w ramach 13. kolejki ligi hiszpańskiej. Po niezwykle ciekawym i emocjonującym meczu, gospodarze, w doliczonym czasie gry, wyrwali zwycięstwo drużynie ze stolicy, a ich bohaterem został Hugo Duro.

Po ubiegłotygodniowym, pewnym zwycięstwie piłkarzy z Madrytu nad Realem Betis, to oni wydawali się być przed tym spotkaniem faworytami do zgarnięcia trzech punktów. Również forma, jaką prezentują ostatnio zawodnicy Valencii, nie stawiała ich w roli drużyny mogącej zwyciężyć na Estadio de Mestalla. Mimo to, mieliśmy okazję oglądać bardzo interesujące spotkanie, obfitujące w bramki i niespodziewane zwroty akcji.

Pierwsza połowa to dominacja gości, którzy stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, i którzy w 35. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Luisa Suareza. W drugiej części spotkania gra nam się wyrównała. Gospodarze, chwilę po wznowieniu meczu, dostali prezent od obrońcy Valenci - Stefana Savicia - który umieścił piłkę we własnej bramce. W momencie kiedy zaczęli oni zyskiwać przewagę, dwa, wydawałoby się zabójcze, ciosy wymierzyli w nich Antoine Griezmann i Sime Vrsaljko, wyprowadzając Atletico na dwubramkowe prowadzenie. W tym momencie już prawie każdy skreślił podopiecznych Jose Bordalasa. Ale nie on. Hiszpan przeprowadził w 85. minucie szereg ofensywnych zmian. Jednym z zawodników, który pojawił się wtedy na boisku był Hugo Duro - późniejszy bohater "Nietoperzy". To on, w doliczonym czasie gry, ze staniu 1:3 dla gości, w niespełna cztery minuty doprowadził do wyniku 3:3, zapewniając tym samym swojemu zespołowi remis i punkt z niezwykle ciężkim rywalem.

Valencia - Atletico 3:3 (0:1)
Bramki: 50' Savić (s.), 90+2' Duro, 90+6' Duro - 35' Suarez, 58' Griezmann, 62' Vrsaljko