EBL: Twarde Pierniki wygrywają zaległe starcie z Asseco Arką
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 09.11.2021, 19:52

W zaległym spotkaniu trzeciej kolejki Energa Basket Ligi grający u siebie zawodnicy Twardych Pierników Toruń pokonali Asseco Arkę Gdynia 83:75. Dla podopiecznych trenera Ivicy Skelina była to dziewiąta wygrana w obecnych rozgrywkach, co pozwoliło im objąć samodzielne miejsce lidera tabeli ligowej.

Przed meczem zdecydowanym faworytem była ekipa gospodarzy. Znajdujący się w szczycie tabeli torunianie podejmowali broniących się przed strefą spadkową zawodników z Gdyni, co zwiastowało dość łatwą wygraną faworytów. Początek starcia wyglądał dokładnie tak, jak można się było spodziewać i już w pierwszych minutach Twarde Pierniki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Z kolei już na początku drugiej odsłony różnica między zespołami była dwucyfrowa, co pozwoliło gospodarzom na spokojnie kontrolować przebieg gry. Wśród gości walkę próbowali nawiązać Hrycaniuk oraz Musić, ale za każdym razem odpowiedź znajdował któryś z trójki WatsonCel lub Eads III. Ostatecznie w lepszych nastrojach na przerwę schodzili gospodarze, prowadząc 45:33.

Druga odsłona nie przyniosła absolutnie żadnych emocji. Torunianie w pełni kontrolowali mecz i cały czas utrzymywali przewagę powyżej dziesięciu oczek, ale też nie potrafili odskoczyć na większy dystans. Przewaga była jednak wystarczająca, by utrzymać ją najpierw przez trzecią kwartę, a następnie również i ostatnią odsłonę. Tak więc po ostatniej syrenie Twarde Pierniki Toruń mogły cieszyć się z wygranej 83:75, która była jednocześnie ich dziewiątym zwycięstwem w sezonie. To pozwoliło im objąć samodzielne prowadzenie w tabeli, natomiast Asseco Arka po kolejnej porażce zajmuje 14. miejsce w tabeli, ale ich bilans jest taki sam jak piętnastego GTK Gliwice.

Twarde Pierniki Toruń — GTK Gliwice 83:75 (19:13, 26:20, 20:22, 18:20)

Twarde Pierniki: Watson 18, Eads III 16, Cel 15, Samsonowicz 8, Diduszko 8, Thompson 8, Kołodziej 5, Manigat 5, Janczak

GTK: Musić 14, Boykins 11, Wilczek 10, Hrycaniuk 10, Bogucki 10, Wołoszyn 8, Durham II 8, Dylewicz 4, Tomaszewski, Perzanowski