FIBA Europe Cup: zwycięstwa polskich drużyn

• Data publikacji: 10.11.2021, 20:18

Polskie drużyny zwycięstwami zakończyły swoje mecze w piątej kolejce FIBA Europe Cup. Legia Warszawa wygrała z Szolnok i umocniła się na pozycji lidera. Trefl Sopot pokonał Rilski Sportist i nadal liczy się w walce o awans.

Legia Warszawa jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną w grupie H. Ekipa ze stolicy kontynuowała serię zwycięstw na Węgrzech. Po kilku minutach Legia przegrywała z Szolnok 3:10. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 34:30 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie obydwie drużyny rzuciły po 17 punktów. Potem od stanu 50:56 polski zespół zdobył 12 kolejnych punktów i przejął inicjatywę. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali 75:68 i sięgnęli po piąte zwycięstwo w rozgrywkach. W węgierskiej ekipie Roko Badzim zdobył 16 punktów. Jedno oczko mniej zanotował Raymond Cowels.

Szolnok - Legia Warszawa 68:75 (15:13, 19:17, 17:17, 17:28)

Legia: Cowels 15, Kamiński 13, Wyka 12, Skifić 10, Jovanovic 10, Koszarek 10, Kemp 3, Didier-Urbaniak 2, Kulka 0, Abdur-Rakhman, Sadowski, Kołakowski

Trefl Sopot grał na wyjeździe z Rilskim Sportist o zachowanie szans na wyjście z grupy. W pucharze polska drużyna wygrała jedynie z dzisiejszym rywalem. Na wyjeździe sopocianie powtórzyli sukces z własnego parkietu. Już po pierwszej kwarcie było 24:11. Koszykarze Trefla zapewnili sobie wygraną praktycznie w pierwszej połowie, po której mieli aż 22 punkty zapasu - 47:25. Ostatecznie goście triumfowali 84:64. Karol Gruszecki zdobył 24 punkty, trafiając aż pięć rzutów za trzy punkty. Polski zespół, podobnie jak Rilski ma bilans 2-3. W ostatniej kolejce sopocianie zmierzą się z Hapoelem Eliat, który tak jak Kijów BC wygrał trzy mecze.

Rilski Sportist - Trefl Sopot 64:84 (11:24, 14:23, 17:18, 22:19)

Trefl: Gruszecki 24, Sharma 16, Young 15, Franke 7, Lindbom 7, Moten 5, Łałak 5, Kolenda 4, Leończyk 1, Szlachetka.