NHL: siódme zwycięstwo Kings z rzędu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 12.11.2021, 09:27

Po słabym początku sezonu w NHL błyszczy teraz Los Angeles Kings, a Ottawa Senators była siódmą ofiarą tej ekipy z rzędu.

Ottawa w tym sezonie nie gra najlepiej, przeprawa Los Angeles z hokeistami z Kanady wcale nie przyszła łatwo. Pierwsza bramka padła dopiero w 36. minucie gry, a goście ze Stanów Zjednoczonych wykorzystali w tym przypadku moment gry w przewadze, zamknęli rywali pod bramką, a strzałem z bulika zaskoczył Gustavssona Anze Kopitar. Jego szczęściu pomógł trochę Del Zotto, od którego odbiła się guma, zmieniając tor lotu krążka, utrudniając tym samym golkiperowi interwencję.

Senators zaczęli grać agresywniej, ale w tym spotkaniu Quick pozostał niepokonany, Kings za to w 57. minucie przypieczętowali wynik. Chwilę dekoncentracji defensywy Ottawy wykorzystał Andreas Athanasious, który uderzeniem z niebieskiej linii zdobył drugą bramkę dla Kings. Goście zwyciężyli po raz siódmy z rzędu i w tabeli Pacific Division są na czwartej pozycji.

Ottawa Senators - Los Angeles Kings 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

Po dogrywce Saint Louis Blues przegrało na własnym lodowisku z Nashville Predators. Sytuacja w meczu często się zmieniała od prowadzenia Blues 2:0, aż do tego, że musieli oni gonić wynik na skutek prowadzenia rywali. W dogrywce Bluesmanów dobił Matt Duchene.

Saint Louis Blues - Nashville Predators 3:4d. (2:0, 0:2, 1:1, 0:1d.).

Colorado Avalanche przejechało się po Vancouver Canucks, strzelając im siedem bramek, samemu tracąc tylko jedną. W pierwszej i drugiej tercji Lawiny zdobywały po trzy bramki, gra wyrównała się w ostatniej części gry, Orkom pomogła zmiana między słupkami Demki, za którego stanął Halak, który zdecydowanie lepiej radził sobie w roli golkipera.

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 7:1 (3:0, 3:0, 1:1).