Piłka Nożna - el. ME U21: wielki triumf Polaków nad Niemcami!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.11.2021, 20:11

Spotkanie 5. kolejki grupy B eliminacji Mistrzostw Europy 2023 U21 pomiędzy Niemcami a Polską zakończyło się pięknym i pewnym zwycięstwem naszej kadry. Po dwóch bramkach Benedyczaka oraz trafieniach Skórasia i Kozłowskiego padł wynik 4:0.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być nasi zachodni sąsiedzi, którzy świetnie rozpoczęli eliminacje i po czterech kolejkach plasowali się na pierwszej lokacie z kompletem dwunastu oczek. Polacy zaś mają za sobą sporo gorszy początek, ponieważ podopieczni Macieja Stolarczyka przed tą kolejką znajdowali się dopiero na trzeciej pozycji.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Polaków, którzy to już w 5. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Jakub Kamiński ładnie podał do Adriana Benedyczaka, a ten spokojnie pokonał Luce Philippa. Siedem minut później nasza kadra prowadziła już 2:0. Kolejne świetne zagranie Kamińskiego do Benedyczaka i napastnik Parmy ładnym lobem podwyższył prowadzenie. Niemcy nie otrząsnęli się po stracie tego gola, a w 15. minucie przegrywali już 3:0. Michał Skóraś banalnie ograł jednego z defensorów gospodarzy i uderzeniem z ostrego kąta zdobył swoją bramkę. W 20. minucie Benedyczak miał idealną okazję do skompletowania hat-tricka, ale w sytuacji gdy urywał się obrońcom został sfaulowany przez Jeana-Manuela Mboma, za co Niemiec otrzymał czerwoną kartkę. Z biegiem czasu Niemcy jednak otrząsnęli się i każdą kolejną minutą byli co raz bliżej kontaktowego trafienia. Pod koniec pierwszej części gry blisko pokonania Cezarego Miszty byli Angelo Stiller oraz Jan Thielmann.

Od początku drugich 45 minut to gospodarze przeważali, ale nie umieli przekuć tego w zdobycz bramkową. Do tego Polacy bardzo dobrze i dzielnie się bronili, od czasu do czasu wyprowadzając niezłe kontry. W końcówce Polacy przycisnęli jeszcze swoich rywali i w 90. minucie przypieczętowali swoje zwycięstwo czwartym golem. Bramkę zdobył Kacper Kozłowski. Ostatecznie Polacy odnieśli jakże ważne zwycięstwo 4:0 nad liderem grupy, dzięki czemu nadal mają spore szanse na udział w młodzieżowym EURO.

Niemcy U21 –Polska U21 0:4 (0:3)

Bramki: 5’ Benedyczak, 12’ Benedyczak, 15’ Skóraś, 90’ Kozłowski

Niemcy: Philipp – Netz (64’ Leweling), Thiaw, Mai, Mbom – Thielmann (46’ Bella-Kotchap), Stiller (90+3’ Martel), Keitel – Burkhardt, Shuranov (25’ Massimo), Schade

Polska: Miszta – Kiwior, Kruk, Bejger, Gruszkowski – Kamiński, Poręba, Bogusz – Skóraś (84’ Żukowski), Benedyczak (69’ Śpiewak), Zalewski (62’ Kozłowski)

Żółte kartki: 82’ Stiller - 40’ Miszta, 56’ Bejger, 61’ Kruk, 68’ Gruszkowski

Czerwone kartki: 20’ Mbom

Sędzia: Luis Godinho