NHL: zwycięstwo Toronto Maple Leafs po dogrywce
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 13.11.2021, 10:00

Dzisiaj rozegrano pięć kolejnych spotkań ligi NHL. Najciekawiej było w Toronto, gdzie Maple Leafs po dogrywce wygrali 2:1 z Calgary Flames. Niespodziewanie przegrali Edmonton Oilers.

Mecz w Toronto był bardzo wyrównany. W pierwszych dwóch tercjach nie padła żadna bramka. Widać było nieznaczną przewagę sytuacyjną Maple Leafs, ale pierwszego gola strzelili Calgary Flames. Kontrę wykończył Oliver Kylington. Kilka minut później mocnym strzałem wyrównał Ondrej Kase. Ostatecznie doszło do dogrywki. W niej zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił Auston Matthews, notując szóste trafienie w sezonie. Zespół z Toronto zajmuje czwarte miejsce na Wschodzie. Flames po trzeciej porażce z rzędu spadli na piątą pozycję w Konferencji Zachodniej.

Na Zachodzie prowadzą nadal Edmonton Oilers, ale przegrali oni niespodziewanie z Buffalo Sabres. Wszystkie trafienia padły w drugiej tercji. Wynik dla Szabli otworzył Anders Bjork. Następnie dwa gole dla gości zdobył Leon Draisaitl. Bohaterem zespołu z Buffalo został Dylan Cozens, który strzelił dwie bramki i zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 3:2. Ciekawie było także w Columbus, gdzie Blue Jackets przegrali 3:4 z Washington Capitals. Zwycięskie trafienie zanotował Conor Sheary.

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)