Euroliga: przełamanie CSKA Moskwa

• Data publikacji: 13.11.2021, 11:26

W ostatnich dniach rozegrano dziewiątą kolejkę koszykarskiej Euroligi. Dużo emocji było na początku serii gier w Moskwie, gdzie CSKA wygrało 74:73 z Maccabi Tel Awiw. Mistrzowie Rosji przełamali serię porażek.

Maccabi było faworytem spotkania z CSKA, gdyż w Eurolidze wygrało pięć poprzednich gier, a jego rywale przegrali trzy ostatnie mecze. Rywalizacja była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się w końcówce. W czwartej kwarcie ważne punkty dla gospodarzy zdobył Iffe Lundberg. Na kilkanaście sekund przed końcem Derrick Williams był faulowany przy stanie 72:74, ale trafił tylko jeden rzut wolny. Maccabi jednak odzyskało piłkę, ale w zamieszaniu nie zdołało zdobyć punktów na zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 74:73 dla CSKA, które wreszcie przerwało serię porażek. Lundberg zdobył 14 punktów, a Williams 20.

Zenit St. Petersburg sprawił małą niespodziankę, pokonując Olympiakos i zrównał się z nim bilansem (6-3). Gospodarze wygrali mimo tego, że w trzeciej kwarcie rzucili zaledwie 9 punktów. Na początku czwartej części gry podopieczni Xaviego Pascuala zanotowali serię 9:0, a potem jeszcze powiększyli przewagę i wygrali 84:78. Mateusz Ponitka wyszedł w pierwszej piątce, grał przez 23 minuty i zdobył 7 punktów (3/3 z gry).

Liderem tabeli jest Armani Exchange Mediolan, które wygrało po raz ósmy. Włoski zespół dominował w meczu z Fenerbahce. Już po pierwszej kwarcie prowadził 22:3, gdyż ekipa ze Stambułu zdobyła pierwsze punkty z gry dopiero po dziewięciu minutach. Goście z Mediolanu pewnie utrzymali wysoką przewagę i triumfowali 68:43. Jedno zwycięstwo straty do lidera mają Barcelona i Real Madryt. Zespół z Katalonii pod koniec pierwszej kwarty z Baskonią zanotował serię 18:0, a ostatecznie wygrał 93:67. Real zaś pokonał 95:82 Żalgiris, który jeszcze nie wygrał w tym sezonie.