Hokej - kwal. IO: Polska - Czechy [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 13.11.2021, 15:05

Po dniu przerwy hokeistki wracają do gry podczas turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polki przedwczoraj przegrały 1:11 z Węgierkami i praktycznie straciły szansę na awans. Rozgrywki bardzo chcą wygrać Czeszki i to właśnie gospodynie turnieju będą dzisiejszymi rywalkami naszej drużyny. Zapraszamy na relację od 16:00!

POLSKA - CZECHY 0:16 (0:5, 0:7, 0:4)

Relacja na żywo

To już koniec meczu. Ostatecznie Czeszki wygrały 16:0, a w końcówce hat-tricka skompletowała Noemi Neubauerowa. Dla gospodyń to drugie zwycięstwo na tym turnieju i są już blisko awansu do Pekinu. Polki za to jutro pożegnają się z turniejem meczem z Norwegią.

3. tercja - 10. minuta POL 0:14 CZE - Czeskie zawodniczki nadal deklasują reprezentantki Polski. W trzeciej tercji strzeliły dwa kolejne gole i prowadzą aż 14:0.

Koniec drugiej części gry. W niej Czeszki były jeszcze bardziej skuteczne niż w pierwszej. Zdobyły bowiem aż siedem trafień i prowadzą 12:0. Pewnie zmierzają do drugiej wygranej na turnieju.

2. tercja - 13. minuta POL 0:9 CZE - Czeszki nie zwalniają tempa. Dwie kolejne bramki dla gospodyń turnieju kwalifikacyjnego.

2. tercja - 8. minuta POL 0:7 CZE - Czeszki powiększają prowadzenie. Jest już 7:0.

2. tercja - 7. minuta POL 0:6 CZE - Polki grały w przewadze, ale nie stworzyły sobie sytuacji do zdobycia bramki.

2. tercja - 4. minuta POL 0:6 CZE - Martyna Sass także nie zachowa czystego konta. Mamy pierwsze trafienie reprezentacji Czech w drugiej tercji. Wynik to już 6:0.

2. tercja - 3. minuta POL 0:5 CZE - W przerwie doszło do zmiany w polskiej bramce. Agatę Kosińską zastąpiła Martyna Sass.

Za chwilę początek drugiej tercji spotkania. O korzystny wynik dla polskich hokeistek będzie bardzo trudno.

Pierwsza tercja kończy się wynikiem 5:0 dla Czeszek.

1. tercja - 18. minuta POL 0:5 CZE - Strzał Neubauerowej z najbliższej odległości i jest już 5:0. Polki nadal bez dobrej sytuacji do zdobycia bramki.

1. tercja - 16. minuta POL 0:4 CZE - Mills po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń. Czeszki już w pierwszej tercji prowadzą 4:0. Agata Kosińska została pokonana już czterokrotnie.

1. tercja - 12. minuta POL 0:3 CZE - Po kilku minutach wynik podwyższyła Noemi Neuberowa.

1. tercja - 1. minuta POL 0:2 CZE - Dominika Laskowa z trafieniem. Kolejna minuta i kolejny gol dla gospodyń.

1. tercja - 1. minuta POL 0:1 CZE - Niestety, pierwsza bramka dla rywalek. Czeszki, a dokładnie Alena Mills potrzebowały niecałej minuty do zdobycia pierwszego trafienia.

1. tercja - 1. minuta POL 0:0 CZE - Mecz rozpoczęty!

Oto skład zespołu Ivana Bednara: Bramkarki - Kosińska i Sass, 1. atak - Chrapek, Sfora, Późniewska, Wieczorek, Sikorska; 2. atak - Gogoc, Zielińska, Tomczok, Czarnecka, Łaskawska; 3. atak - Korkuz, Strzelecka, Dziwok, Talanda, Łąpieś; 4. atak - Kamińska, Orawska, Wcisło.

Dzień dobry! Już za 10 minut rozpocznie się mecz Polek z Czeszkami. Nasz zespół oczywiście nie jest faworytem, ale na lodzie zapewne zostawi całe serce. Zapraszamy na relację!

Relacja ze spotkania rozpocznie się przed 16:00.