EBL: spokojna wygrana Asseco Arki przeciwko Startowi
PLK/Andrzej Romański

• Data publikacji: 13.11.2021, 17:20

W rozgrywanym w ramach jedenastej kolejki Energa Basket Ligi spotkaniu w Gdyni miejscowa Asseco Arka pewnie pokonała Start Lublin 78:66. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom opuścić ostatnie miejsce w tabeli, na które po przegranej spadła drużyna Startu.

Przed rozpoczęciem spotkania ciężko było wskazać wyraźnego faworyta. Obie ekipy zaliczyły kiepski start obecnych rozgrywek i po dziesięciu rozegranych kolejkach mają ledwie po trzy wygrane. Co jednak ciekawe, drużyna Startu Lublin ma w tym sezonie dodatni bilans w wyjazdowych spotkaniach (3-2), co mogło stawiać ich w nieznacznie lepszej pozycji wyjściowej.

Pierwsza kwarta wyglądała bardzo słabo z obu stron, a żadna z ekip nie rzucała na skuteczności wyższej niż 40%. Co więcej, zarówno Asseco, jak i Start miały na koncie po kilka strat, przez co gra była bardzo szarpana i brakowało jej uspokojenia. Doprowadziło to do tego, że pierwsza odsłona zakończyła się niskim remisem, 17:17. Druga kwarta to z kolei świetny początek podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza, którzy szybko zdobyli siedem kolejnych punktów. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowo i szybko odrobili oni całe straty, a nawet na chwilę objęli prowadzenie. Końcówka to z kolei jeszcze jeden serial punktowy gospodarzy 10:2, dzięki któremu Asseco Arka schodziła na przerwę, prowadząc 39:32.

W drugiej połowie gdynianie kontynuowali dobrą grę z końcówki poprzedniej kwarty i bardzo szybko zwiększyli przewagę do ponad dziesięciu oczek. Głównymi aktorami gry w ataku byli HrycaniukBoykins oraz Wilczek, a gospodarze wygrali kwartę 25:18 i przed ostatnią odsłoną mieli komfortową przewagę nad rywalami. W niej podopieczni trenera Frasunkiewicza spokojnie kontrolowali przebieg gry i nawet nie chwile nie pozwalali rywalom zmniejszyć straty poniżej dwucyfrowej różnicy. Ostatecznie Asseco Arka Gdynia wygrała 78:66, odnotowując swoje czwarte zwycięstwo w sezonie.

Asseco Arka Gdynia — Start Lublin 78:66 (17:17, 22:15, 25:18, 14:16)

Arka: Wilczek 16, Hrycaniuk 15, Boykins 15, Musić 14, Bogucki 7, Wołoszyn 6, Dylewicz 4, Durham II 1, Tomaszewski, Perzanowski

Start: Carter 17, Kostrzewski 16, Lamb 10, Dziemba 7, Taylor 7, Sharkey 7, Obarek 2, Stopierzyński, Ciechociński, Szymański