Hokej - kw. IO: Polki znokautowane przez Czeszki!
materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 13.11.2021, 18:30

Polki doznały drugiej, bardzo bolesnej porażki w finałowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Tym razem nasze panie uległy Czeszkom aż 0:16.

Po bolesnej porażce z Węgierkami (1:11), w pierwszym meczu ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie, tym razem Polki doznały jeszcze większej klęski, przegrywając z Czeszkami aż 0:16. Strzelanie rozpoczęło się już w pierwszej akcji meczu, gdy naszej bramki trafiła Alena Mills. Nie minęło kolejne 60 sekund, a było już 0:2, gdy na listę strzelców wpisała się Dominika Laskova. Po upływie pięciu następnych minut trzecią bramkę dla rywalek strzeliła Noemi Neubauerova. Ta sama zawodniczka trafiła jeszcze raz w tej tercji, a jej bramki przedzieliło ponowne trafienie Mills.

Drugą tercję golem na 0:6 otworzyła Katerina Mrazova i ona też ją zamknęła, podwyższając na 0:12. Pomiędzy tymi golami, do bramki Martyny Sass trafiały też: Natalie Mlynkova, Samantha Kolowratova, Karolina Erbanova, Klara Hymlarova oraz Lenka Serdar.

Ostatnia odsłona zaczęła się od bramki Sary Cajanovej w pierwszych jej sekundach. Kolejne trafienia zanotowały również Hymlarova i Neubauerova, dzieła zniszczenia dokonała Aneta Ledlova, wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Ostatecznie nasze południowe sąsiadki zmiażdżyły nas różnicą 16 bramek i są bardzo blisko gry w Pekinie. Nasza drużyna może już o igrzyskach zapomnieć, ale sam awans do tej fazy eliminacji był już sporym osiągnięciem.

Polska 0:16 Czechy (0:5, 0:7, 0:4)

Bramki: 1', 16' Mills, 2' Laskova, 7', 18', 59' Neubauerova, 24', 40' Mrazova, 27' Mlynkova, 29' Kolowratova, 33' Erbanova, 33', 49' Hymlarova, 39' Serdar, 41' Cajanova, 55' Ledlova