Piłka wodna - ekstraklasa:  druga porażka mistrza

Piłka wodna - ekstraklasa: druga porażka mistrza

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.11.2021, 19:18

Mistrz Polski pokonany po raz drugi w tym sezonie! AZS Uniwersytet Warszawski przegrał w meczu 3. kolejki ekstraklasy piłki wodnej z ŁSTW Politechnika Łódzka 9:10.

Mecz w Łodzi lepiej zaczęli gospodarze, którzy dość szybko objęli prowadzenie. W kolejnych minutach toczyła się gra na zasadzie bramka za bramkę. Było tak aż do stanu po 3, kiedy to warszawianie rzucili dwie bramki z rzędu i po ośmiu minutach gry prowadzili 5:3. W drugiej kwarcie drużyny były nieskuteczne, bardzo dobrze spisywali się też bramkarze, zwłaszcza łódzki, który obronił wiele rzutów, w tym akcję sam na sam. Ostatecznie łodzianie zmniejszyli nieco dystans do rywali i w połowie meczu było 5:6.

W drugiej połowie obraz gry początkowo się nie zmienił. Obie ekipy raziły nieskutecznością, popełniały wiele błędów w ofensywie, bramkarzom pomagały też słupki. W trzecich ośmiu minutach drużyny rzuciły tylko po bramce i kwestia wygranej pozostawała otwarta. Mecz rozstrzygnął się w ostatniej części gry, w której rewelacyjnie spisali się gospodarze, zwłaszcza ich formacja obronna. Skuteczna gra w defensywie powalała na płynne przejście do ataku. ŁSTW najpierw zdołał wyrównać, a w końcówce, podobnie jak na samym początku meczu, objął minimalnie, jednobramkowe prowadzenie. Mimo rozpaczliwych ataków mistrzów Polski, wycofania bramkarza, nie udało się akademikom rzucić bramki wyrównującej i doprowadzić do rzutów karnych.

W drugim dzisiejszym meczu Chećko Alfa Gorzów Wielkopolski pokonało KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:3.

Warszawianie z 4 punktami zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli, dzisiejsi triumfatorzy z dorobkiem 6 punktów wskoczyli na trzecią pozycję. Liderem tabeli jest Box Waterpolo Poznań, drugie miejsce okupują gorzowianie. Już na następny weekend zaplanowano 4. kolejkę ekstraklasy.

ŁSTW Politechnika Łódzka - AZS Uniwersytet Warszawski 10:9 (3:5, 2:1, 1:1, 4:2)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.