EBL: Stal Ostrów Wlkp. za mocny dla Spójni Stargard

• Data publikacji: 13.11.2021, 20:23

W rozgrywanym w Ostrowie spotkaniu jedenastej kolejki Energa Basket Ligi drużyna Stali dość pewnie pokonała PGE Spójnie Stargard 91:82. Najlepszym zawodnikiem meczu był James Palmer Jr, który swoje 19 punktów zdobył na kapitalnej skuteczności 8/11 z gry (72,7%).

Początek spotkanie należał, zgodnie z przewidywaniami, do ekipy gospodarzy. Już po pierwszych pięciu minutach Stal prowadziła 15:8, grając bardzo skutecznie po bronionej stronie parkietu i wydawać się mogło, że już za chwilę odjedzie wynikiem rywalom. Końcówka kwarty to jednak zryw podopiecznych trenera Jacka Winnickiego, którzy ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę 26:24. Druga kwarta to z kolei mocne uderzenie gospodarzy już w pierwszych dwóch minutach, w których zdobyli dziewięć oczek, nie pozwalając rywalom na choćby punkt. Od tego momentu Stal przejęła całkowitą kontrolę nad meczem i na przerwę schodziła z przewagą sześciu oczek.

W trzeciej kwarcie dominacja ostrowian trwała w najlepsze. Ich skuteczna defensywa raz jeszcze zatrzymała rywali na 16 punktach w dziesięć minut, a przed ostatnią odsłoną przewaga Stali wynosiła 13 punktów. Na początku czwartej kwarty różnica między ekipami wzrosła do nawet 17 oczek i było już wiadomo, że gospodarze nie wypuszczą tej wygranej. Ostatecznie Stal Ostrów Wielkopolski pokonała PGE Spójnie Stargard 91:82, dzięki czemu umocniła się na drugiej pozycji w tabeli ligowej.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski — PGE Spójnia Stargard 91:82 (24:26, 24:16, 23:16, 20:24)

Stal: Palmer Jr 19, Andersson 17, Drechsel 12, Wadowski 12, Florence 11, Simmons 8, Young 7, Pluta 3, Mokros 2, Rozpędowski

Spójnia: Gray 18, Szymkiewicz 15, Zohore 14, Neal 13, Młynarski 11, O'brien 7, Niedźwiedzki 2, Śnieg 2, Szmit, Korolczuk, Grudziński