Fortuna 1 Liga: Widzew upokorzony w Bielsku-Białej, kryzys łodzian trwa dalej!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.11.2021, 22:40

Spotkanie 17. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Widzewem Łódź zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Po hat-tricku Bilińskiego oraz bramce Polkowskiego padł wynik 4:0.

Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na pierwszej lokacie z 34. punktami na koncie. Zawodnicy „Górali” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 25. „oczek”.

W pierwszej połowie działo się bardzo niewiele, a w grze obu drużyn dominował chaos i mnóstwo niedokładności. Najbliżej gola był w 35. minucie Ezequiel Bonifacio, ale jego uderzenie wylądowało jedynie na słupku bramki Jakuba Wrąbla.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla bielszczan, bowiem już w 49. minucie fatalne zachowanie obrońców łodzian wykorzystał Kamil Biliński i pokonał Wrabla. Cztery minuty później kolejne tragiczne ustawienie obrońców RTS-U i strzał Goku do pustej bramki dobił Biliński. Kolejne minuty to pełna dominacja i przewaga Podbeskidzia. Na domiar złego dla Widzewa, w 73. minucie czerwoną kartkę otrzymał Patryk Stępiński. Pod koniec meczu gospodarze zadali jeszcze dwa mocne ciosy. W 86. minucie gola zdobył chwilę wcześniej wprowadzony na plac gry Filip Polkowski, a cztery minuty później Biliński skompletował hat-tricka. Ostatecznie „Górale” triumfowali 4:0.

Wynik ten spowodował, że Widzew nie wygrał już od czterech spotkań, a na dodatek w poniedziałek może zostać strącony przez Miedź na drugą lokatę. Podbeskidzie z kolei dzięki temu zwycięstwu zameldowało się na czwartej pozycji w tabeli ligowych zmagań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź 4:0 (0:0)

Bramki: 49’ Biliński, 53’ Biliński, 86’ Polkowski, 90’ Biliński

Podbeskidzie: Polacek – Kowalski-Haberek, Rodriguez, Wypych – Gutowski, J. Bieroński (83’ Polkowski), Mikołajewski (90+1’ Wełniak), Bonifacio (83’ Gach) – Scalet (71’ Frelek), Goku (71’ Merebaszwili) – Biliński

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Grudniewski (62’ Mucha) – Nunes (83’ Villanueva), Kun, Hanousek, Zieliński – Danielak (83’ Tomczyk), Michalski (89’ Zawadzki) – Guzdek (62’ Karasek)

Żółte kartki: 69’ Scalet - 24’ Stępiński, 58’ Grudniewki

Czerwone kartki: 73’ Stępiński

Sędzia: Łukasz Szczech