NHL: czwarta porażka z rzędu Florida Panthers
Elliot [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons/Flickr

• Data publikacji: 14.11.2021, 09:43

Za nami kolejny dzień rozgrywek ligi NHL. Hit dnia rozegrano w Tampie, gdzie Lightning po dogrywce wygrali 3:2 z Florida Panthers. Dla lidera Konferencji Wschodniej to już czwarta porażka z rzędu.

Panterzy świetnie rozpoczęły sezon, ale ostatnio prezentują się bardzo słabo. Przegrali bowiem trzy ostatnie mecze, a w starciu w Tampie liczyli na przerwanie złej serii. Mistrzowie ligi powoli łapią właściwy rytm, więc liczyli na zwycięstwo w meczu z liderem konferencji. W pierwszej tercji wynik dla gospodarzy otworzył Pat Maroon. W 10. minucie drugiej części gry było już 2:0, kiedy akcję Tampy wykończył Victor Hedman. Niedługo później goście z Florydy doprowadzili do remisu, zdobywając dwa trafienia w pół minuty. Andrieja Wasilewskiego pokonali Jonathan Huberdeau i Eetu Luostarinen. Mecz zakończył się dogrywką. W niej zwycięską bramkę w sytuacji na sam dla Tampy strzelił Brayden Point.

Takim samym wynikiem, 3:2 po dogrywce zakończyły się dwa inne dzisiejsze mecze. Winnipeg Jets pokonali Los Angeles Kings po trafieniu Marka Scheifele w 32. sekundzie dodatkowego czasu spotkania. Dylan Larkin był bohaterem Detroit Red Wings. Strzelił dwie bramki, w tym jedną w dogrywce w meczu z Montreal Canadiens. Dużo emocji było w Buffalo. Sabres ulegli Toronto Maple Leafs. Gospodarze przegrywali 2:4, ale w trzeciej tercji odrobili straty. Jednak na 12 sekund przed końcem zwycięskiego gola dla gości strzelił Morgan Rielly.

New Jersey Devils - Boston Bruins 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 6:3 (0:0, 4:0, 2:3)
Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
Carolina Hurricanes - St. Louis Blues 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Dallas Stars - Philadelphia Flyers 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Nashville Predators - Arizona Coyotes 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)