Biegi narciarskie: druga dziesiątka dla Marcisz w biegu na 10 km
Tomi Mäkipää/Loru Creative

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 14.11.2021, 11:45

Niedziela w fińskim Muonio upłynęła pod znakiem biegów indywidualnych w stylu dowolnym. Panie miały miały do pokonania 10 kilometrów, zaś panowie rywalizowali na trasie liczącej 15 kilometrów.

17. miejsce w rywalizacji kobiet zajęła Izabela Marcisz, która do mety dotarła w czasie 26 minut i 8 dziesiątych sekundy. Wygrała Finka Krista Parmakoski, do której Polka straciła 1 minutę, 14 sekund i 2 dziesiąte sekundy. Czołową trójkę uzupełniły Natalia Nepriajewa z Rosji i Niemka Vicotria Carl. Dość powiedzieć, że wspomniana Rosjanka przez większą część biegu na punktach pomiarowych miała najlepszy czas. Na 49. miejscu sklasyfikowaną została Karolina Kukuczka. Łącznie na mecie zameldowało się 62 zawodniczki.

Początek biegu w wykonaniu Marcisz był znacznie lepszy. Po 400 metrach Polka miała 5. czas, ale z czasem spadała w dół klasyfikacji, choć jeszcze w połowie dystansu była wirtualnie tuż za najlepszą dziesiątką.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Fin Iivo Niskanen, który przebiegł w czasie 32 minut, 58 sekund i 1 dziesiątej sekundy. Na podium wskoczyli również dwaj Rosjanie, Segiej Ustiugow i Aleksiej Cherwotkin. Na linii mety sklasyfikowano 83 biegaczy.