PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwa faworytów w 10. kolejce

• Data publikacji: 14.11.2021, 12:25

W ostatnich dniach rozegrano 10. kolejkę rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Nie było w niej niespodzianek. W najciekawszym meczu Eurobud JKS Jarosław pokonał Piotrcovię.

W Jarosławiu spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli. Eurobud JKS i Piotrcovia walczyły o czwarte miejsce w tabeli z bilansem 4-5. Pierwsza połowa była w większości wyrównana. Dopiero w jej końcówce JKS od stanu 9:8 zdobył trzy kolejne bramki i do przerwy miał cztery trafienia zapasu. Tuż po zmianie stron ekipa gospodarzy dorzuciła dwie kolejne bramki. Potem drużyna z Jarosławia powiększyła przewagę do ośmiu bramek i ostatecznie wygrała 27:21.

Kolejne zwycięstwa dorzuciły dwie czołowe ekipy w tabeli, które mają sporą przewagę nad resztą stawki. MKS FunFloor Perła Lublin pewnie wygrał na wyjeździe 34:21 z Młynami Stoisław Koszalin. Różnicą 13 trafień triumfowało także Zagłębie Lubin. Mistrzynie kraju pokonały 33:20 Start Elbląg. Nadal bez zwycięstwa jest Suzuki Korona Handball Kielce, która przegrała z trzecim w tabeli KPR-em Gminy Kobierzyce - 27:31.