Decydujące zmagania futsalowej Ekstraklasy

• Data publikacji: 04.05.2018, 07:33

Za nami 23. Kolejka Futsal Ekstraklasy, a więc pierwsza seria gier po podziale grup. Nie brakowało emocji zarówno w grupie mistrzowskiej, jak i spadkowej.

dalszym ciągu niepokonaną drużyną pozostaje Rekord Bielsko-Biała. Obrońcy mistrzowskiego tytułu zwyciężają wszystkie mecze na krajowym podwórku w tym sezonie. Tym razem, zaraz po wygraniu finałowego meczu Pucharu Polski, podopieczni Andrzeja Szłapy rozprawili się z Red Dragons Pniewy 9:2. Początek meczu nie zwiastował, aż takiego pogromu. Smoki wyszły na prowadzenie już w drugiej minucie, a do przerwy było jedynie 2:1 dla Rekordu. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej spisali się bielszczanie, kontynuując swój marsz po mistrzostwo. Ciekawie na pewno będzie w walce o wicemistrzostwo. Największe szanse na drugie miejsce ma Gatta, która w czwartkowym meczu pokonała u siebie 4:2 Piasta Gliwice. W innym kluczowym starciu doszło do podziału punktów miedzy FC Toruniem, a Cleareksem Chorzów. Torunianie tracą obecnie do Gatty trzy oczka, natomiast chorzowianie pięć.

W grupie spadkowej nie poprawiłą się sytuacja MKF-u Solne Miasto. Zawodnicy z Wieliczki po podziale punktów mają ich zaledwie sześć i są głównym kandydatem do spadku. Interesująco wygląda natomiast walka o uniknięcie barażu. Na przedostatnim miejscu plasuje się AZS Gdańsk, który ma jedenaście punktów. Tyle samo oczek ma Akademicki Zespół z Katowic. Obie ekipy zmierzyły się zresztą w minionej kolejce. Mecz zakończył się wysokim remisem 5:5. Niewielką przewagę nad miejscem barażowym ma Pogoń Szczecin oraz MOKS Białystok. Szczecinianie zdobyli trzy punkty po meczu z MKF-em. Beniaminek z Białegostoku odpoczywał z kolei po finale Pucharu Polski z powodu wycofania się z rozgrywek Lex Kancelarii.

Komplet wyników 23. kolejki Futsal Ekstraklasy:

FC Toruń 2:2 Clearex Chorzów

Rekord Bielsko-Biała 9:2 Red Dragons Pniewy

Gatta Active Zduńska Wola 4:2 Piast Gliwice

Pogoń 04 Szczecin 3:2 MKF Solne Miasto

AZS UG Gdańsk 5:5 AZS UŚ Katowice

Najbliższa kolejka już w niedzielę. Do najciekawszego starcia dojdzie w Toruniu, gdzie miejscowy FC podejmie Rekord. Czy torunianie, który poprzedni domowy mecz z bielszczanami przegrali 5:6, będą tym razem w stanie urwać punkty hegemonowi?