Plus Liga: bardzo pewne zwycięstwo mistrza Polski w Suwałkach

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 14.11.2021, 19:10

W drugim, ostatnim niedzielnym spotkaniu Plus Ligi na halę Ślepska Suwałki przyjechał aktualny mistrz Polski, Jastrzębski Węgiel. Po naprawdę wyrównanym spotkaniu komplet punktów wywiozła drużyna, która pokazała więcej siatkarskiej jakości. Goście wygrali bardzo pewnie - 3:0.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od punktu zdobytego przez gospodarzy. Następne wymiany były bardzo wyrównane. Kiedy Andreas Takvam blokiem dał gospodarzom pierwsze trzypunktowe prowadzenie w meczu wydawało się, że to oni złapali powietrze i będą w stanie prowadzić grę. Wtedy jednak siatkarze z Jastrzębia udowodnili swoją klasę i po kilku akcjach to oni odskoczyli rywalom na trzy oczka. Sama końcówka była bardzo emocjonująca. Nie zabrakło również kontrowersyjnego rozstrzygnięcia challenge'u. Ostatecznie jednak dwudziesty piąty punkt zapewnił gościom Tomasz Formal przy stanie 22:25.

W drugim secie również nie było widać, że mistrz Polski gra z jedenastą drużyną w tabeli. Wręcz przeciwnie. Znów rozgrywka była bardzo wyrównana. Obie drużyny szły punkt za punkt. Tym razem optycznie od początku warunki dyktowali Jastrzębianie. Nie była to jednak dominacja. Sytuację tę podkreślały statystyki. Po raz pierwszy większe niż dwupunktowe prowadzenie osiągnęli goście przy stanie 17:20, kiedy to doskonale zaatakował francuski zawodnik Trevor Clevenot. Z wysokiego C, asem serwisowym seta zakończył natomiast Jurji Hładyr.

W ostatnim secie mniej było wyrównanej gry. Widać było, że niezorganizowanie graczy Jastrzębskiego Węgla przechodziło wprost proporcjonalnie do stopnia ich rozgrzania. Najpierw zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju odskoczyli na trzy, a następnie systematycznie podwyższali swoje prowadzenie. Doskonałe zawody rozgrywali Stephane Boyer i Clevenot. Ten drugi swoją postawą zasłużył nawet na miano najlepszego piłkarza meczu. W samej końcówce spotkania gospodarze zupełnie stracili resztki motywacji. Przewaga rywali wzrosła do aż sześciu punktów. Mecz zakończył wprowadzony ledwo chwilę wcześniej Jan Hadrava po serwie Suwalczan.

Ślepsk Suwałki - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)
MVP: Trevor Clevenot