EBL: kolejna wygrana Czarnych, niemoc w trójkach

• Data publikacji: 14.11.2021, 19:45

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. Beniaminek pokonał 73:66 przed własną publiczność Trefl Sopot. Charakterystyczną cechą dla tego meczu była słaba skuteczność koszykarzy w rzutach za trzy punkty.

Czarni Słupsk to zdecydowanie największa niespodzianka sezonu. Dzisiaj zespół Mantasa Cesnauskisa (8-2) miał szansę na pokonanie kolejnego rywala z wysokiej półki. Trefl Sopot wygrał zaledwie cztery spotkania, ale ostatnio pokazał się z dobrej strony w FIBA Europe Cup. W pierwszej kwarcie gra była bardzo wyrównana. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się wynikiem 15:17 od strony Czarnych. Obydwa zespoły trafiły tylko po jednym rzucie za trzy punkty.

W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli nawet na dziewięć punktów - 30:21. Od tego rezultatu koszykarze Trefla zdobyli kolejne siedem oczek. Pierwsza połowa zakończyła się rzutem Williama Garretta na 34:30. W drugiej odsłonie gry ekipy dorzuciły także po jednej celnej trójce, co przełożyło się na niski wynik. Kolejny celny rzut zza łuku w Hali Gryfia obejrzeliśmy dopiero na niecałe dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty. Po trafieniu Bartosza Jankowskiego Czarni prowadzili już 52:41, potwierdzając swoją przewagę sytuacyjną na parkiecie.

Po trzech kwartach było 54:42. W czwartej części spotkania Trefl zniwelował różnicę do trzech punktów na kilkanaście sekund przed końcem, ale nie zdołał dogonić ekipy gospodarzy. Słupszczanie utrzymali prowadzenie do ostatniej syreny i sięgnęli po zwycięstwo 73:66. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Mikołaj Witliński, który zdobył aż 23 punkty. Dzięki temu zwycięstwu Czarni zachowują miejsce w czołówce tabeli, a Trefl notuje już siódmą porażkę. Goście trafili zaledwie pięć z 24 rzutów zza łuku, a gospodarze 5 z 19.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Trefl Sopot 73:66 (15:17, 19:13, 20:12, 19:24)