Taekwondo - Puchar Świata: Kowalczuk trzecia we Francji

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 15.11.2021, 15:54

Aleksandra Kowalczuk zdobyła brązowy medal tegorocznej edycji French Open w taekwondo olimpijskim. Turniej ten zaliczany jest do cyklu Pucharu Świata.

W 16. edycji French Open oglądaliśmy siedmioro Polaków, ale tylko startująca w najcięższej kategorii +73 kg Kowalczuk zdołała wywalczyć miejsce na podium. Nasza reprezentantka, jako rozstawiona z numerem 2, w I rundzie otrzymała wolny los. Następnie 11:1 pokonała Dunkę Natalie Lauridsen, ale w półfinale 5:10 przegrała z reprezentantką gospodarzy Solene Avoulette. Złoto przypadło Brytyjce Biance Walkden. Był to drugi start zawodniczki AZS Poznań po igrzyskach, w październiku sięgnęła ona po złoto mistrzostw Polski.

Piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Julia Sereda (-62 kg), Patrycja Adamkiewicz (-57 kg) i Szymon Piątkowski (-80 kg).

W rywalizacji kadetek, trzecie miejsce w kat. -44 kg wywalczyła Michalina Wróbel.

Jako ciekawostkę należy podać, że turniej po raz pierwszy oficjalnie przyjął inną nazwę. Ze względu na zaangażowanie w ochronę środowiska, zawody figurowały pod nazwą French Ecopen 2021.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w środę w Sarajewie.