Piłka nożna - el. MŚ: Polska - Węgry [ZAPIS RELACJI LIVE]
Kacper Lewandowski, archiwum prywatne

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 15.11.2021, 22:42

Już w poniedziałek o 20:45 rozpocznie się ostatni mecz fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. Reprezentacja Polski ma już zapewniony start w barażach, ale wciąż do ugrania pozostaje klasyfikacja premiowana przywilejem rozstawienia w losowaniu. Na naszą relację na żywo z tego wydarzenia zapraszamy Państwa już na kwadrans przed startem!

POLSKA - WĘGRY 1:2 (0:1)

Relacja na żywo

Mimo wszystko dziękujemy Państwu za spędzony z nami wieczór. Na razie czeka nas dłuższa przerwa od futbolu reprezentacyjnego. Zapraszamy na nasze relacje na żywo z meczów Ligi Mistrzów, a także już dziś zapraszamy na relację z baraży reprezentacji Polski w marcu! Dobranoc!

Polska - Węgry 1:2 - I koniec. Po raz pierwszy od 5 marca 2014 roku przegrywamy na Stadionie Narodowym... Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie tego roku.

Polska - Węgry 1:2 - Niestety, Jóźwiak co prawda wygrał akcję na skrzydle, ale dośrodkował za plecy wbiegającego Arkadiusza Milika.

Polska - Węgry 1:2 - Sędzia dolicza pięć minut. Tylko tyle czasu zostało nam na wyrównanie.

Polska - Węgry 1:2 - Druda zmiana w reprezentacji węgier. A. Nagy'ego zmieni Vecsei.

Polska - Węgry 1:2 - Zmiana w reprezentacji Węgier. Szalaia zastępuje Hahn.

Polska - Węgry 1:2 - Tym czasem kapitan reprezentacji Węgier położył się na murawie - wkroczyły służby medyczne.

Polska - Węgry 1:2 - Rzut wolny dla Polski na połowie rywali.

Polska - Węgry 1:2 - Milik strzelił głową, ale napastnik Olympique Mareseille strzelił prosto w środek bramki.

Polska - Węgry 1:2 - Kolejny rzut rożny.

Polska - Węgry 1:2 - Rzut rożny. Tym razem z dystansu strzelał Piotr Zieliński.

Polska - Węgry 1:2 - Zmiana w reprezentacji Polski Tymoteusza Puchacza zastąpił Przemysła Płacheta.

Polska - Węgry 1:2 - Wojciech Szczęsny wybiegł niczym w meczu z Senegalem na nadbiegającego napastnika. Tym razem jego próba była jednak skuteczna.

Polska - Węgry 1:2 - Tymoteusz Puchacz dośrodkował, ale trafił prosto w ręce golkipera.

Polska - Węgry 1:2 - Gol. Niestety, po fenomenalnej akcji Węgrzy strzelają nam drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gazdag.

Polska - Węgry 1:1 - Po dłuższej akcji Węgrzy wywalczyli rzut rożny.

Polska - Węgry 1:1 - Po krótkim rozegraniu mimo wszystko faulujemy w ataku.

Polska - Węgry 1:1 - Milik również spróbował sił z dystansu i przynajmniej wywalczył rzut rożny.

Polska - Węgry 1:1 - A chwilę później Gazdag ogląda żółtą kartkę za kolejny faul, tym razem na Jóźwiaku.

Polska - Węgry 1:1 - Znów Węgrzy sfaulowali Świderskiego. Tym razem agresorem był świeżo wprowadzony Kiss.

Polska - Węgry 1:1 - Zmiana w reprezentacji Węgier. Schoena zastępuje Kiss.

Polska - Węgry 1:1 - Tym razem z dystansu sił spróbował Dawidowicz, ale próbę tę należy zbyć milczeniem.

Polska - Węgry 1:1 - U la la! Ale odważna próba Piotra Zielińskiego z dystansu. Było blisko, ale nie dość blisko.

Polska - Węgry 1:1 - Piotr Zieliński przeciąga dośrodkowanie. Węgrzy wznawiają od bramki.

Polska - Węgry 1:1 - Na szczęście tym razem Węgrzy bezskuteczni. Za to my mieliśmy okazję na obiecującą kontrę, której niestety nie udało się zamknąć. Tym czasem rzut wolny dla Polski blisko pola karnego oponentów.

Polska - Węgry 1:1 - Żółta kartka dla Tomasza Kędziory. Włosi znów mają rzut wolny na naszej połowie.

Polska - Węgry 1:1 - Melduje się na boisku Przemysław Frankowski. Niestety nie celnym dośrodkowaniem ani efektownym strzałem, a jedynie faulem.

Polska - Węgry 1:1 - Podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Za Krzysztofa Piątka wchodzi Arkadiusz Milik, a za Karola Linettego Przemysław Frankowski.

Polska - Węgry 1:1 - Nie podnosi się z murawy zdobywca gola Karol Świderski. Za faul kartkę obejrzał A. Szalai.

Polska - Węgry 1:1 - GOOOOOOOL! Karol Świderski głową doprowadza do wyrównania! Stadion Narodowy eksplodował!

Polska - Węgry 0:1 - Rzut rożny po akcji Jóźwiaka na skrzydle.

Polska - Węgry 0:1 - Źle - to jedyne słowo, które opisuje to, jak grają piłkarze reprezentacji Polski w ostatnich minutach. Czegoś ewidentnie nam brakuje.

Polska - Węgry 0:1 - Zmiana w reprezentacji Węgier w miejsce Vargi wchodzi Gazdag.

Polska - Węgry 0:1 - Przerywamy akcję faulem. Tym razem żółty kartonik obejrzał Tymoteusz Puchacz.

Polska - Węgry 0:1 - Znów gorąco pod naszą bramką. Na szczęście Węgrzy nie wykorzystali swojej okazji.

Polska - Węgry 0:1 - Tu mogło być 0:2! Najpierw efektownie interweniował Wojciech Szczęsny, a następnie dobijający Varga przestrzelił wysoko ponad bramką.

Polska - Węgry 0:1 - Węgrzy ruszyli z kontrą, ale strzał Vargi wylądował prosto w rękach Szczęsnego.

Polska - Węgry 0:1 - Ajajaj Dibusz wybronił strzał Piątka. Kolejny rzut rożny.

Polska - Węgry 0:1 - Nic z tego nie wyszło. Po kolejnej akcji ugraliśmy jednak rzut rożny.

Polska - Węgry 0:1 - Pierwszy rzut wolny po przerwie dla Polski. Mamy okazję na dośrodkowanie w pole karne Węgrów.

Polska - Węgry 0:1 - I wznawiamy grę!

W przerwie Paulo Sousa wymienia Mattiego Casha, którego zastąpi Kamil Jóźwiak oraz Jakuba Modera, w którego miejsce wchodzi Piotr Zieliński.

Piłkarze powoli wracają na murawę. Zaraz zaczynamy decydujące 45 minut.

Polska - Węgry 0:1 - Koniec pierwszej połowy. Zapraszamy na przerwę, a do naszej relacji wrócimy już za około kwadrans.

Polska - Węgry 0:1 - Ajajaj Mattew Cash bardzo brzydko faulował Szalaia. Gracz Aston Villi wjechał wślizgiem w tył nóg kapitana reprezentacji Węgier. Na szczęście sędzia pokazał kartkę tylko koloru żółtego.

Polska - Węgry 0:1 - Sędzia dolicza jedną minutę.

Polska - Węgry 0:1 - Tymoteusz Puchacz dośrodkował na głowę Świderskiego po bardzo dynamicznej akcji. Gracz PAOKu uderzył jednak zdecydowanie zbyt słabo. Chwilę później, po wyrzucie z autu strzelał Kuba Moder, jednak jego próba wylądowała w rękach bramkarza.

Polska - Węgry 0:1 - Żółta kartka dla Schoena za taktyczny faul na wychodzącym z kontrą Karolu Linettym.

Polska - Węgry 0:1 - I żółta kartka dla Mateusza Klicha. Tym samym gracz Leeds nie zagra w półfinale barażu.

Polska - Węgry 0:1 - Jak nie idzie to nie idzie. Wydawało się, że Krzysztof Piątek miał przed sobą pustą bramkę, a tym czasem bramkarz zdążył wyczyścić sytuację.

Polska - Węgry 0:1 - Tym czasem rzut rożny dla Polski.

Polska - Węgry 0:1 - Gol. No i właśnie - niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niemniej fatalnie zachował się Szczęsny, któremu piłka przeleciała między nogami.

Polska - Węgry 0:0 - Węgrzy ruszyli z obiecującą kontrą, którą zatrzymał faulem Karol Linetty. Kolejny rzut wolny dla Węgrów na naszej połowie.

Polska - Węgry 0:0 - Jakub Moder spróbował swoich sił z dystansu, ale futbolówka wylądowała prosto w koszyczku Dibusza.

Polska - Węgry 0:0 - I kolejna próba Puchacza, tym razem jednak dośrodkowanie było przeciągnięte i zdecydowanie zbyt mocne.

Polska - Węgry 0:0 - Efektownie, bardzo szybko na skrzydle urwał się Tymoteusz Puchacz. Cóż jednak z tego, skoro jego dośrodkowanie wylądowało prosto pod nogą Fioli.

Polska - Węgry 0:0 - Po dobitce Z. Negy'ego Szczęsny wznawia z 5. metra.

Polska - Węgry 0:0 - Druga akcja ofensywna Węgrów. Na szczęście udało się nam wyczyścić sytuację. Rzut rożny dla gości.

Polska - Węgry 0:0 - Moder znów przeciągnął dośrodkowanie.

Polska - Węgry 0:0 - Kolejny rzut rożny. Tym razem po zagraniu Mattew Casha.

Polska - Węgry 0:0 - Było naprawdę blisko utraty gola. Varga dośrodkował, Szczęsny wypiąstkował i tylko szczęściu zawdzięczamy, że żaden Węgier nie znajdował się na asekuracji.

Polska - Węgry 0:0 - Krzysztof Piątek fauluje w ataku. Tracimy okazję na oddanie strzału.

Polska - Węgry 0:0 - Po kolejnej akcji Piątek wywalczył tylko rzut rożny.

Polska - Węgry 0:0 - Ajaja! I znowu mogliśmy doprowadzić do prowadzenia! Tym razem nietypowo, Krzysztof Piątek dośrodkował ze skrzydła na wysuniętego na szpicy Jana Bednarka. Niestety graczowi Southampton zabrakło kilku centymetrów.

Polska - Węgry 0:0 - Kolejny rzut wolny po faulu. Na razie Węgrzy wyglądają jakby przyjechali na mecz zapasów, a nie piłki nożnej.

Polska - Węgry 0:0 - Na razie nic z tego. Na szczęście Karol Świderski zatrzymał kontratak gości.

Polska - Węgry 0:0 - Rozgrywamy piłkę w akcji pozycyjnej. Czy będziemy w stanie zamienić posiadanie piłki na gola? Zobaczymy.

Polska - Węgry 0:0 - Ajajaj! Ależ próbę zaliczył Krzysztof Piątek! Doskonale, na nogę dośrodkował mu Jakub Moder. Niestety strzał gracza Herthy trafił w nogę Szoloia.

Polska - Węgry 0:0 - Bardzo iskrzy na linii Szalai - Dawidowicz. Obaj panowie pilnują siebie na wzajem na bardzo cienkiej granicy faulu.

Polska - Węgry 0:0 - Zbyt mocna próba Węgrów. Nasz golkiper wznawia z piątego metra.

Polska - Węgry 0:0 - Tym razem fauluje Linetty. Nasi oponenci wrzucają ze stojącej piłki w pole karne Szczęsnego.

Polska - Węgry 0:0 - I kolejny faul zawodnika z Węgier, tym razem Z. Nagy wjechał wślizgiem w nogę Dawidowicza, za co obejrzał żółty kartonik.

Polska - Węgry 0:0 - Ciekawie to wymyślili Węgrzy! Spróbowali złapać nas w pułapkę offside'ową! Nie musieliśmy jednak sprawdzać linii na VARze - dogranie Modera było wyraźnie za mocne.

Polska - Węgry 0:0 - Rzut wolny dla Polski blisko pola karnego Dibusza po faulu na Karolu Linettym.

Polska - Węgry 0:0 - Reprezentacja Polski rozpoczęła od bardzo wysokiego pressingu. Na razie to my wyraźnie prowadzimy grę!

Polska - Węgry 0:0 - Sędzia gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

A teraz pora na "Mazurek Dąbrowskiego"!

Rozpoczynamy od "Isten, áldd meg a magyart" - hymnu Węgier!

Piłkarze wchodzą na murawę! Już za moment rozbrzmią hymny narodowe!

Arbitrem zmagań w Warszawie będzie natomiast Portugalczyk Tiago Martins.

Natomiast Marco Rossi reprezentację Węgier skomponował w porządku: Dibusz - Fiola, Lang, Szalai - Nego, A. Nagy, Schafer, Z. Nagy - Varga, Schoen - Szalai

Reprezentację Polski Paulo Sousa ustawił w składzie: Szczęsny - Kędziora, Dawidowicz, Bednarek - Cash, Linetty, Moder, Puchacz - Klich - Piątek, Świderski

Witamy Państwa bardzo serdecznie na naszej relacji live z meczu Polska - Węgry! Już za kwadrans na Stadionie Narodowym rozbrzmi pierwszy gwizdek, a my już za moment przedstawimy Państwu składy obydwu drużyn!