Fortuna 1 Liga: Miedź wygrywa i zostaje nowym liderem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.11.2021, 20:28

Miedź Legnica skorzystała z szansy zostania liderem Fortuna 1 Ligi. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego wygrała 3:1 z Górnikiem Polkowice. Na przeciwległym biegunie znajduje się ekipa gości, która w dalszym ciągu okupuje strefę spadkową.

Od początku spotkania gospodarze pokazywali, że są drużyną lepszą. Kilkukrotnie zakotłowało się w polu karnym Marcina Furtaka, lecz goście wychodzili cało z opresji. Miedź dążyła, by wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale ani strzał Marcina Garucha, ani Patryka Makucha nie znalazł drogi do siatki. Wśród gości najbliższy zdobycia bramki był powracający po absencji za czerwoną kartkę, Mateusz Piątkowski. Były napastnik m.in. Apoelu Nikozja trafił jednak w boczną siatkę.

Drugie czterdzieści pięć minut piorunująco rozpoczęli gracze Wojciecha Łobodzińskiego. W 52. minucie Patryk Makuch dośrodkował do Kamila Zapolnika, a ten głową pokonał bramkarza. 10 minut później było już 2:0, za sprawą bramki Maxime'a Domingueza. Niekorzystny rezultat nieco pobudził gości. W 67. min Paweł Lenarcik wyszedł górą z sytuacji sam na sam z Kajetanem Szmytem. Piłka wyszła na rzut rożny, po którym polkowiczanie zdobyli kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Szuszkiewicz. Taki rezultat utrzymał się prawie do końca meczu. W 87. minucie, tuż po wejściu z ławki, na 3:1 podwyższył Bruno Garcia. Dwubramkowa wygrana pozwoliła Miedzi w dobrym stylu wyprzedzić Widzew Łódź i zostać nowym liderem Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica - Górnik Polkowice: 3:1 (0:0)

Bramki: 51' Zapolnik, 61' Dominguez, 87' Garcia - 68' Szuszkiewicz

Miedź: Lenarcik - Martinez (37' Garuch), Aurtenetxe, Mijusković, Carolina - Tront, Dominguez (85' Matuszek), Śliwa, Lehaire (62' Chuca), Zapolnik (85' Garcia) - Makuch

Górnik: Furtak - Fryzowicz, Magdziak, Kucharczyk, Opalacz (75' Radziemski) - Szmyt, Purzycki (59' Żołądź), Pałaszewski (59' Szyszkiewicz), Wacławczyk - Sobków (75' Bancewicz), Piątkowski (85' Baranowski)

Żółte kartki: 50' Garuch, 74' Mijusković - 32' Purzycki, 42' Wacławczyk, 48' Opalacz

Sędzia: Dominik Sulikowski