Piłka Nożna - el. ME U21: dobry mecz i pewny triumf Polaków

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.11.2021, 19:26

Spotkanie 6. kolejki grupy B eliminacji Mistrzostw Europy 2023 U21 pomiędzy Polską a Łotwą zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej kadry. Po dwóch bramkach Śpiewaka oraz trafieniach Benedyczaka, Bejgera i Kozłowskiego padł wynik 5:0.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawała się być nasza reprezentacja, która na dodatek jest mocno podbudowana imponującą wygraną z Niemcami 4:0. Przed tą serią gier Polacy znajdowali się na drugiej lokacie, zaś Łotysze na piątej.

Już od początku meczu Polacy mieli zdecydowaną przewagę i już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Podopieczni Macieja Stolarczyka pierwszego gola zdobyli jednak w 32. minucie. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Adrian Benedyczak, Trzynaście minut później „Biało-Czerwoni” zdobyli drugie trafienie. Dośrodkowanie Michała Skórasia na gola zamienił Łukasz Bejger. Łotysze nie otrząsnęli się po stracie tej bramki, a minutę później przegrywali już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Śpiewak, wprowadzony trzy minuty wcześniej na plac gry za kontuzjowanego Benedyczaka.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia Polaków. Ładną dwójkową akcję Jakuba Kamińskiego z Kacprem Kozłowskim wykończył pomocnik Pogoni Szczecin. W 63. minucie nasza kadra prowadziła już 5:0, a drugie trafienie zaliczył Śpiewak. W kolejnych minutach Polacy w pełni kontrolowali mecz i ostatecznie triumfowali 5:0.

Polska U21 – Łotwa U21 5:0 (3:0)

Bramki: 32’ Benedyczak, 45’ Bejger, 45+1’ Śpiewak, 51’ Kozłowski, 63’ Śpiewak

Polska: Miszta – Skóraś (71’ Sitek), Kiwior, Bejger, Gruszkowski (58’ Żukowski) – Poręba, Kozłowski, Bogusz (58’ Starzyński) – Kamiński (71’ Marchwiński), Benedyczak (43’ Śpiewak), Zalewski

Łotwa: Soloha – Birka, Korotkovs, Ozolins (74’ Melniks), Zengis (56’ Zelenkovs) – Uldrikis, Veips, Tonisevs – Daskevics (74’ Dusaliejvs), Lotcikovs (56’ Ivanovs), Lusins (56’ Kokins)

Żółte kartki: 27’ Skóraś, 60’ Kozłowski – 27’ Lotcikovs, 39’ Birka

Sędzia: Robertas Valikonis