EBL: Stal Ostrów pokonuje Zastal u siebie
Rafał Jakubowicz/Arged BM Stal

• Data publikacji: 16.11.2021, 19:37

W rozgrywanym z miesięcznym wyprzedzeniem spotkaniu czternastej kolejki Energa Basket Ligi drużyna Stali Ostrów Wielkopolski pokonała u siebie Zastal Zielona Góra 105:98. Dla gospodarzy było to dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie, które pozwoliło im utrzymać miejsce w pierwszej trójce ligi.

Starcie obu ekip od samego początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Już w pierwszej kwarcie Stal przeprowadziła serial punktowy, po którym w piątej minucie meczu prowadzili już 22:10. Podopieczni Igora Miličića byli szczególnie skuteczni po atakowanej stronie parkietu, trafiający rzuty z każdej możliwej pozycji, dzięki czemu pierwszą odsłonę zakończyli z dorobkiem 34 oczek. W drugiej kwarcie gra niewiele się zmieniła, a dominacja gospodarzy trwała w najlepsze. Jeszcze na cztery minuty przed przerwą Stal prowadziła 50:36 i zdawać się mogło, że nic jej nie zagraża. Końcówka połowy to jednak kapitalna gra Fraziera oraz Brembly'ego, którzy odrobili większość strat i goście schodzili na przerwę ze stratą trzech punktów.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry, a różnica między ekipami stopniała jeszcze bardziej, do ledwie dwóch punktów w połowie trzeciej kwarty. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Pamler Jr, którego celnymi trójkami wsparł Drechsel i  ostrowianie raz jeszcze odskoczyli przeciwnikom. Serial punktowy 20:8 na zakończenie kwarty sprawił, że przed ostatnimi dziesięcioma minutami strata zielonogórzan ponownie wynosiła aż czternaście oczek. Gospodarze nie zwolnili tempa w czwartej kwarcie i już w pierwszej minucie rzucili rywalom siedem punktów, zwiększając przewagę do dziewiętnastu punktów, co zmusiło trenera Olivera Vidina do wzięcia przerwy. Ta odniosła całkiem dobry skutek, ponieważ jego podopieczni w kolejnych minutach odrobili część strat i na dwie minuty przed końcem meczu tracili tylko osiem punktów. W końcówce ważną trójkę dla gospodarzy trafił jednak Florence, czym zapewnił drużynie zwycięstwo 105:98.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski — Enea Zastal Zielona Góra 105:98 (34:23, 22:30, 29:18, 20:27)

Stal: Florence 22, Drechsel 18, Palmer Jr 15, Simmons 15, Andersson 14, Young 13, Mokros 5, Wadowski 3

Zastal: Meier 18, Zyskowski 17, Apić 16, Brembly 16, Frazier 13, Nenadić 12, Żołnierewicz 3, Joseph 3, Mazurczak