EHF Liga Europejska: pierwsza porażka Wisły w sezonie

• Data publikacji: 16.11.2021, 22:26

Orlen Wisła Płock nie sprawiła niespodzianki w meczu trzeciej kolejki Ligi Europejskiej. Wicemistrzowie Polski przegrali u siebie po słabej końcówce 24:28 z Fuchse Berlin.

Po przerwie reprezentacyjnej gry wróciły europejskie puchary w piłce ręcznej. W Lidze Europejskiej Orlen Wisłę Płock czekał mecz na szczycie grupy A z Fuchse Berlin. Obydwie drużyny wygrały do tej pory po dwa mecze w rozgrywkach. Zespół ze stolicy Niemiec liczył na rehabilitację po dwóch porażkach w Bundeslidze, chociaż i tak jest wiceliderem najlepszej krajowej ligi w Europie. Tym samym Wisła podejmowała w Orlen Arenie najgroźniejszego rywala grupowego, który przyjechał do Polski bez kilku ważnych zawodników.

Wynik w trzeciej minucie otworzył Lovro Mihić. W następnej akcji odpowiedział Johan Koch i tak gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć więcej niż dwa gole przewagi. Tak wyrównane spotkania w piłce ręcznej zdarzają się bardzo rzadko. W 16. minucie było 8:6 dla Wisły, ale goście szybko wyrównali. Trzy minuty przed przerwą fantastyczną podwójną interwencję zaliczył Adam Morawski, a po chwili Abel Serdio trafił na 14:12. Jednak trzy kolejne trafienia zanotowało Fuchse, które po pierwszej połowie prowadziło 15:14.

Pierwszy kwadrans drugiej części gry był wyrównany, tak samo jak pierwsza połowa. W kolejnych minutach na najwyższy poziom bramkarskiego kunsztu wszedł Dejan Milosawljew. Także dzięki niemu od wyniku 22:21 ekipa z Berlina zdobyła trzy bramki z rzędu i na pięć minut przed końcem wypracowała największą przewagę. Ta seria była decydująca dla losów meczu w Orlen Arenie. Niestety, Wisła w przeciwieństwie do rywali nie wytrzymała wysokiego tempa meczu i przegrała 24:28. To pierwsza porażka Nafciarzy w tym sezonie Ligi Europejskiej. Fuchse zostało samodzielnym liderem grupy A. Dla gości osiem bramek zdobył Jacob Holm, a dla gospodarzy trafienie mniej zanotował Abel Serdio (100% z gry).

Orlen Wisła Płock - Fuchse Berlin 24:28 (14:15)