Taekwondo - MEJ: Polacy kończą z jednym brązem

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 16.11.2021, 21:16

Antonina Walczak jako jedyna z reprezentantek Polski zdołała wywalczyć miejsce na podium 23. Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody zakończyły się wczoraj w Sarajewie.

Podczas czterodniowych zmagań, w walce o medale oglądaliśmy 12 biało-czerwonych. Jako jedyna awans do strefy medalowej wywalczyła Antonina Walczak, rywalizująca w najlżejszej kategorii wagowej dziewcząt, tj. -42 kg. Rozstawiona z numerem 2 Polka rozpoczęła od wygranej przed czasem (29:8) z Cypryjką Kokkinou, a następnie 16:6 pokonała Chorwatkę Jelović. W półfinale jednak wyraźnie uległa Azerce Hasanzade, przegrywając przed czasem 7:29. Mimo tego, to właśnie za sprawą Walczak, Polska zapisała się w klasyfikacji medalowej.

Pozostali reprezentanci naszego kraju nie zdołali zbliżyć się do podium, nikomu nie udało się wygrać więcej niż jednego pojedynku (choć Aleksandrze Szymczak, Julii Szpak i Wiktorowi Pajdzikowi pozwoliło to zająć miejsca 5.-8.).

Najlepsi w klasyfikacji generalnej zdecydowanie okazali się Rosjanie, którzy wywalczyli aż 7 złotych medali. Polska została sklasyfikowana ex aequo na 18. miejscu.