Europe Cup: Trefl rzutem na taśmę zdobył awans

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 17.11.2021, 20:20

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Hapoel Eilat 89:83 i w ostatniej chwili wywalczył awans z grupy w rozgrywkach Europe Cup. Sopocianie zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie zespołowi Kyiv Basket.

W środę wieczorem Trefl Sopot miał rozegrać bardzo ważne spotkanie. Drużyna z Sopotu mierzyła się na wyjeździe z Hapoelem Eilat i musiała wygrać, aby wywalczyć sobie awans z grupy. W pierwszym spotkaniu gracze Hapoelu okazali się lepsi od sopocian wygrywając 88:85 i to oni stali w lepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla graczy z Trójmiasta, którzy niemal od samego początku objęli prowadzenie w spotkaniu. Znakomita skuteczność rzutów z gry szybko przyniosła im wyraźną przewagę. Polska drużyna trafiała 65% rzutów z gry dzięki czemu na koniec pierwszej kwarty schodzili z jedenastoma punktami przewagi. Niestety role w drugiej kwarcie całkowicie się odwróciły. Drużyna z Izraela zdecydowanie poprawiła zarówno grę w obronie jak i skuteczność w ataku, dzięki czemu odrobili całą stratę i w połowie meczu mieliśmy remis 43:43. Jeśli gracze z Sopotu chcieli wciąż marzyć o awansie do kolejnej rundy to musieli znacznie poprawić poziom gry jaki zaprezentowali w drugiej kwarcie. Trefl rzeczywiście znacznie poprawił swoją grę w trzeciej kwarcie i mecz stał się zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak wciąż było to za mało, aby odzyskać prowadzenie. Rywale od początku trzeciej kwarty do jej końca utrzymywali minimalną przewagę, która ostatecznie wyniosła jeden punkt. Sopocianie pozostawali więc z dużymi szansami na wygraną. Ostatnia odsłona spotkania nie zaczęła się dobrze i przez długi czas to gracze Eilatu pozostawali na prowadzeniu. W ostatnich minutach gracze z Sopotu jednak przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie, wygrywając ostatecznie 89:83.

Zwycięstwo Trefla taką różnicą zagwarantowało im awans na drugie miejsce w tabeli, kosztem dzisiejszych rywali. Sopocianie w ostatnim grupowym meczu zdołali więc wyrwać awans z drugiego miejsca w grupie, ustępując jedyni Kyiv Basket.

Hapoel Eilat - Trefl Sopot 83:89 (17:28, 26:15, 25:24, 15:22)

Hapoel: Patton 16, White 16, Allen 14, Hamilton 11, Doolittle 8, Huber 6, Szuchman 6, Ben Moshe 4, Ruina 2, Davis

Trefl: Kolenda 20, Franke 17, Young 14, Lindbom 11, Gruszecki 10, Moten 9, Sharma 6, Leończyk 2