Eurocup: Śląsk z kolejną porażką
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 17.11.2021, 22:10

Śląsk Wrocław przegrał piąty mecz w Eurocupie. Polski zespół uległ po dogrywce na wyjeździe 77:81 z Dolomiti Energia Trento.

We Włoszech spotkały się drużyny, które po czterech kolejkach w grupie A nie mieli już żadnego zwycięstwa. Tym samym była to duża szansa dla Śląska na przerwanie złej serii. Po raz pierwszy w polskim zespole zagrał podkoszowy Martins Meiers. Dolomiti Energia Trento rozpoczęło od dwóch celnych rzutów zza łuku i prowadziło 8:2. Od stanu 8:14 goście doprowadzili do remisu. Potem wrocławianie zaliczyli jeszcze serię 9:0 na koniec pierwszej kwarty, po której prowadzili 23:16. Równo z końcową syreną praktycznie z połowy trafił Jakub Karolak.

Po trzech minutach drugiej kwarty gospodarze wyrównali na 27:27. Ta część gry toczyła się praktycznie kosz za kosz. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy Śląsk odskoczył na cztery punkty - 38:34. W trzeciej kwarcie polska drużyna powiększyła przewagę o kolejne dwa oczka. Po trzech częściach spotkania było 57:51 dla gości. Na początku czwartej kwarty wrocławianie mieli nawet dziewięć punktów zapasu, ale dwie trójki trafił Diego Flaccadori.

Na dwie i pół minuty przed końcem gospodarze wyrównali na 67:67. Koszykarze Śląska, głównie Travis Trice mieli poważne problemy w ataku. Przez ponad dwie minuty nie padły żadne punkty, aż włoski zespół na prowadzeniu wyprowadził Flaccadori. W kolejnej akcji przełamał się w końcu Trice. Gospodarze nie wykorzystali ostatniej szansy w podstawowym czasie gry i po 40 minutach był remis 69:69.

Dogrywka rozpoczęła się od pięciu punktów zdobytych przez Dolomiti Trento. Włoska ekipa utrzymała prowadzenie do samego końca i była dominującą stroną w dodatkowym czasie gry. Gospodarze triumfowali 81:77 i sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w Eurocupie. Tym samym Śląsk Wrocław jest jedynym zespołem bez wygranej. Wrocławianie trafili zaledwie pięć rzutów za trzy punkty. Double-double zanotował Kerem Kanter - 17 punktów i 15 zbiórek. Liderem Trento był Diego Flaccadori, który rzucił aż 22 punkty.

Dolomiti Energia Trento - Śląsk Wrocław 81:77 (16:23, 18:15, 17:19, 18:12, 12:8)

Trento: Flaccadori 22, Williams 17, Reynolds 12, Bradford 11, Saunders 10, Conti 3, Mezzanotte 3, Forray 2, Ladurner 0, Rudowić

Śląsk: Kanter 17, Karolak 15, Meiers 11, Justice 10, Dziewa 8, Kolenda 7, Ramljak 5, Trice 2, Langevine 2, Gabiński.