ATP Finals: drugie zwycięstwo Djokovicia; Ruud lepszy od Norriego
Carine06/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.11.2021, 00:10

W środę zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w Grupie Zielonej tegorocznego ATP Finals w Turynie. Po zwycięstwie nad Andriejem Rublowem awans do półfinału zapewnił sobie Novak Djoković. W grze o najlepszą czwórkę pozostał Casper Ruud.

Nim rozpoczęła się druga kolejka gier w Grupie Zielonej, z rywalizacji wycofał się Stefanos Tsitsipas. Jako przyczynę Grek podał kontuzję łokcia. Nowym rywalem Caspera Ruuda został dziesiąty zawodnik ATP Race Tour, Cameron Norrie. Jako pierwsi na korcie w Turynie pojawili się Novak Djoković i Andriej Rublow. Nieoczekiwanie spotkanie rozpoczęło się od przełamania Rosjanina. Serb nie pozostał dłużny i od razu zanotował re-breaka. Od tej pory lider rankingu ani razu nie pozwolił rywalowi na stworzenie szansy, ku przełamaniu jego serwisu. Kolejne gemy były wygrywane przez podających. Decydujący cios "Nole" zadał w gemie nr dziewięć, zgarniając seta 6:3. W drugiej partii pięciokrotny zwycięzca ATP Finals nie dał szans Rublowowi, któremu oddał tylko dwa gemy. Dzięki triumfowi nad Rosjaninem Serb po raz dziesiąty zameldował się w półfinale imprezy.

W drugim meczu tego dnia Casper Ruud zmierzył się z Cameronem Norrie'em. Norweg po porażce z Djokoviciem potrzebował zwycięstwa, by znaleźć się w gronie najlepszych czterech zawodników turnieju. W podobnej sytuacji był Brytyjczyk zwerbowany w miejsce Tsitsipasa. Inauguracyjny set był pokazem siły 26-latka. Norrie wygrał 6:1 i nic nie zwiastowało, że już do końca meczu nie wygra gema serwisowego oponenta. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane i o ich losach zadecydowały pojedyncze przełamania Norwega. Niemal dwugodzinne spotkanie zakończyło się triumfem 22-latka 1:6, 6:3, 6:4.

W czwartek zostaną rozegrane ostatnie mecze grupy czerwonej. Pojedynek Huberta Hurkacza z Alexandrem Zverevem zaplanowany jest na godzinę 14. Nie wiadomo jednak czy do spotkania dojdzie, gdyż wrocławianin we wtorek doznał kontuzji stopy i w środę nie trenował. Do Turynu sprowadzony został zaś Asłan Karacew, który już zdążył odbyć trening.

Novak Djoković (SRB) [1] - Andriej Rublow (RUS) [5]: 6:3, 6:2

Casper Ruud (NOR) [8] - Cameron Norrie (GBR) [10]: 1:6, 6:3, 6:4