Euroliga: lider rozbity przez Unics Kazan

• Data publikacji: 18.11.2021, 09:51

Za nami 10. kolejka koszykarskiej Euroligi. Nie zabrakło w niej ważnych wydarzeń. W Kazaniu Unics rozgromił byłego już lidera ligi, Armaniego Exchange Mediolan. W hicie serii gier Barcelona wygrała z CSKA Moskwa.

W tym tygodniu rozgrywane są dwie kolejki Euroligi. Koszykarze Armani Exchange Mediolan są w trakcie wyjazdu do Rosji. Z jego pierwszej części nie mogą być zadowoleni, gdyż zdecydowanie przegrali z Unicsem Kazań. Gospodarze dominowali od drugiej kwarty i wygrali 97:71. Zawodnicy Unicsu trafili aż 14 rzutów za trzy punkty. Liderami rosyjskiej ekipy byli Isaiah Canaan - 22 punkty, 6 trójek i OJ Mayo - 20 punktów i 5 trójek. Unics z bilansem 5-5 walczy o miejsce w czołowej ósemce. Dla Armaniego to druga porażka w sezonie.

Z przegranej włoskiej drużyny skorzystały dwie hiszpańskie ekipy - Barcelona i Real Madryt. Drużyna z Katalonii podejmowała u siebie w hicie CSKA Moskwa. W drugiej kwarcie gospodarze zdobyli dwucyfrową przewagę. Trzecia część gry padła łupem zespołu Dimitrisa Itoudisa 33:13. Barca jednak świetnie rozegrała końcówce i odzyskała inicjatywę. Ostatnią odsłonę wygrała 30:13, a cały mecz 81:73. Nikola Mirotić i Johannes Voigtmann zdobyli po 21 punktów. Bilans 8-2 ma teraz także Real Madryt, który pokonał 87:74 LDLC Asvel Villeurbanne.

Jedno zwycięstwo straty do czołowej trójki mają Maccabi Tel Awiw i Zenit St. Petersburg. Zespół z Izraela, dzięki świetnej ostatniej kwarcie - 33:23, wygrał 95:84 z AS Monako. Najlepszy mecz w karierze rozegrał gwiazdor drużyny z Tel Awiwu. Scottie Wilbekin zdobył aż 37 punktów. Zenit zaś bez większych problemów triumfował 75:66 w starciu z Albą Berlin. Mateusz Ponitka w 31 minut zdobył sześć punktów. Dopiero w 10. kolejce pierwsze zwycięstwo odniósł Żalgiris Kowno. Litewska ekipa pokonała 76:69 Panathinaikos.