Lotto Ekstraklasa: porażka Cracovii w Gliwicach

• Data publikacji: 24.08.2018, 19:55

Mecz otwierający 6. kolejkę rozgrywek Lotto Ekstraklasy zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Piasta Gliwice nad Cracovią 3:1 (2:0). Gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika niemal przez całe spotkanie, konsekwentnie wykorzystując osłabienie Pasów.

Cracovia pechowo wkroczyła w początek spotkania. Już w 12. minucie rywalizacji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Budziński za faul na Patryku Dziczku. Przewagę jednego zawodnika skutecznie wykorzystali piłkarze Piasta. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 15. minucie spotkania, a bramkę strzelił Jorge Felix. Dziesięć minut później asystujący przy pierwszym golu Michal Papadopulos podwyższył wynik na 2:0. Osłabiona Cracovia z początku nie miała pomysłu na zaatakowanie gospodarzy, a wśród piłkarzy widoczna była frustracja. Nerwowy fragment spotkania skutkował przebudzeniem Pasów, a następnie mocnym uderzeniem Hernandeza z rzutu wolnego, ale golkiper Piasta zdołał wybronić strzał. W 42. minucie spotkania Valencia runął w polu karnym gości, a Paweł Raczkowski podyktował jedenastkę dla NiebieskoCzerwonych. Okazję na zdobycie trzeciego gola zmarnował jednak Tom Hateley, który w fatalny sposób trafił w Gostomskiego. Sędzia przedłużył pierwszą część meczu aż o pięć minut, ale nerwowe zakończenie połowy przyniosło jedynie niepotrzebne żółte kartki.

W drugą połowę gospodarze ponownie wkroczyli z widoczną przewagą. Cracovia próbowała grać pressingiem, ale defensywa Piasta skutecznie hamowała ataki gości. Nerwowa atmosfera meczu i niepotrzebne przepychanki Koruna z trenerem Cracovii w konsekwencji zakończyły się wyrzuceniem Michała Probierza na trybuny, a także żółtą kartką dla obrońcy Piasta. Bezradni goście w dalszym ciągu nie potrafili znaleźć sposobu na bramkę kontaktową. W 66. minucie gola na 3:0 strzelił Tom Hateley po błędzie golkipera Pasów. Moment nieuwagi pewnych zwycięstwa gospodarzy zaowocował pierwszą bramką dla Cracovii w 73. minucie spotkania, a gola zdobył Javi Hernandez. Przebudzeni goście walczyli o drugie trafienie, jednak częściej szansę na strzał mieli gospodarze, którzy skutecznie odsunęli grę od własnego pola karnego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a Piast zasłużenie pokonał Cracovię 3:1.

PIAST GLIWICE – CRACOVIA 3:1 (2:0)

Bramki: Felix (15’), Papadopulos (25’), Hateley (66’), Hernandez (73’)

Piast Gliwice: Plach, Kirkeskov, Czerwiński, Pietrowski, Hateley, Jagiełło (Badia), Dziczek, Felix, Valencia (Mak), Papadopulos, Korun

Cracovia: Gostomski, Dytyatev, Rapa, Ferraresso, Helik (Datković), Budziński, Dimun, Hernandez, Siplak, Wdowiak (Serdierow), Zenjov (Strózik)

Żółte kartki: Dimun, Czerwiński, Dytiatjew, Korun, Kirkeskov, Datković

Czerwone kartki: Marcin Budziński

Sędzia: Paweł Raczkowski