EBL: Arka Gdynia pokonała MKS Dąbrowę Górniczą

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 18.11.2021, 19:30

Asseco Arka Gdynia mierzyła się dziś na własnym parkiecie z drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza w ramach 12. kolejki koszykarskiej Energa Basket Ligi. Obie drużyny znajdują się w dolnej połowie tabeli. Dziś lepsi okazali się gospodarze, co przełożyło się na ich piątą wygraną w tym sezonie. Najlepszy na parkiecie był Michael Lewis (21 pkt., 6zb., 5as.).

W pierwszą część gry doskonale weszli goście. Wyjściowa piątka desygnowana do gry przez trenera Jacka Winnickiego grała lepiej do rywali i od początku goście objęli prowadzenie. Pod koniec kwarty koszykarze z Dąbrowy Górniczej osiągnęli nawet 10-punktową przewagę, którą osatecznie zmniejszył Bartłomiej Wołoszyn i kiedy wybrzmiała syrena na tablicy widniał wynik 19:26. Od początku drugiej kwarty oglądaliśmy zdecydowanie lepszy zespół gospodarzy. Koszykarze Asseco Arki momentalnie zniwelowali stratę do rywala i zaczęli budować swoją przewagę. Pod koniec pierwszej połowy mecz się nieco wyrównał, a na półmetku rywalizacji MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 40:39.

Trzecia kwarta była absolutną dominacją gospodarzy i niemal rozstrzygnęła losy spotkania. Zawodnicy trenera Mitrovicia wygrali tę część gry aż 21:8, budując sobie solidną zaliczkę przed decydującą rozgrywką. Cud nie wydarzył się przez ostatnie 10 minut. Arka zdawała się już kontrolować przebieg spotkania, ale w końcówce nie zabrakło emocji. Goście znacznie zbliżyli się do gospodarzy, ale zabrakło im czasu na zmianę losó spotkania. Arka zwyciężyła z MKS-em 81:80, tym samym odnotowując piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Goście z dzisiejszego spotkania są w strefie spadkowej, a dziś potwierdzili, że zwycięstwo z Kingiem Szczecin było dość szczęśliwe.

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:80 (19:26, 20:14, 21:8, 21:32)

Arka Gdynia: Wołoszyn 20, Boykins 18, Bogucki 11, Durham 9, Wilczek 9, Hrycaniuk 7, Musić 5, Dylewicz 2, Tomaszewski 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Lewis 21, Brenk 13, Marble 13, Nowakowski 12, Sobin 11, Małgorzaciak 3, Piechowicz 3, Mijović 2, Pacheco 2, Motylewski 0

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.