EBL: dominacja Zastalu w Lublinie

• Data publikacji: 19.11.2021, 19:26

Jednostronny był mecz 12. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin i Enea Zastalem Zielona Góra. Goście triumfowali zdecydowali 99:73.

Jedyne piątkowe spotkanie rozegrano w Lublinie, gdzie Polski Cukier Pszczółka Start podejmował Enea Zastal Zielona Góra. Zdecydowanym faworytem meczu byli zielonogórzanie, którzy po porażce w Ostrowie Wielkopolskim, liczyli na rehabilitację w starciu z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Gospodarze nie wygrali jeszcze w tym sezonie przed własną publicznością, ale nadzieję dawał im fakt, że Zastal przegrał aż cztery wyjazdowe spotkania.

Zastal bardzo szybko zdobył pierwsze cztery punkty. Potem jednak przez ponad trzy minuty nie mógł trafić do kosza, więc to Start przejął prowadzenie - 6:4. Wicemistrzowie Polski odpowiedzieli serią 8:0. Goście utrzymali kilka punktów zapasu do końca pierwszej kwarty - 20:13. Lublinianie mieli bardzo dobry początek drugiej części gry. Wyszli nawet na prowadzenie 23:22. Potem koszykarze Zastal rozpoczęli swój koncert serią 13:0. Na przerwę schodzili, wygrywając 52:32.

Drugą połowę meczu można określić jako kontrolę sytuacji przez zawodników z Zielonej Góry. Zastal jeszcze powiększył swoją przewagę i ostatecznie triumfował 99:73. Goście wygrali szósty mecz w sezonie, a dla gospodarzy to już dziewiąta porażka. Liderami klasyfikacji strzelców starcia w Lublinie byli koszykarze zespołu Olivera Vidina - Devoe Joseph (24 pkt.) oraz Tony Meier (20 pkt.).

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal Zielona Góra 73:99 (13:20, 19:32, 18:19, 23:28)