Fortuna 1. Liga: lider wygrał na własnym stadionie z Odrą Opole

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 19.11.2021, 22:24

Zespół Miedzi Legnica, który wskoczył na fotel lidera po ostatniej kolejce, mierzył się dziś przed własną publicznością z Odrą Opole. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mieli problemy ze zgarnięciem trzech punktów, ale ostatecznie wygrali 2:0, stabilizując się na szczycie tabeli.

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wyszli dobrze nastawieni do tego spotkania. Od pierwszych minut wyglądali lepiej na tle swojego dzisiejszego rywala i to oni prowadzili grę. Tak wyglądała niemal cała pierwsza połowa teg spotkania. Miedź prowadziła grę, stwarzała sobie sytuacje, ale brakowało skuteczności pod bramką Mateusza Kuchty, który jednak trzykrotnie musiał interwniować przed przerwą. Piłkarze z Opola do przerwy nie rozgrywali swojego najlepszego spotkania w tym sezonie, ale nie byli też wyraźnie słabsi od lidera. Ostatecznie do przerwy na stadionie w Legnicy był bezbramkowy remis, na który pomimo delikatnej przewagi gospodarzy, nikt nie mógł narzekać.

W drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inne spotkanie. Gospodarze absolutnie oddali prowadzenie gry rywalom. Odra regularnie stwarzała sobie sytuacje pod bramką Pawła Lenarcika, ale podobnie jak Miedź w pierwszej połowie, nie byli w stanie pokonać bramkarza. Najlepszą sytuację do tego miał Mateusz Marzec, który po błędzie Marcia Garucha stanął sam na sam z Lenarcikiem i nie trafił w bramkę. Kiedy Odra dominowała najbardziej, jeden z jej piłkarzy popełnił bezsensowną stratę. Ta poskutkowała błyskawiczną akcją Maxime Domingueza i strzałem Macieja Śliwy, który dał prowadzenie Miedzi. Chwilę później na tablicy wyników mogło być już 2:0, ale po strzale z dystansu tor lotu piłki zmienił jeden z defensorów Odry i piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Piłkarze Miedzi w końcówce mieli jeszcze rzut karny, którego na gola zamienił Patryk Makuch i lider wygrał 2:0, powiększając swoją przewagę nad drugim w tabeli Widzewem Łódź.

Miedź Legnica - Odra Opole 2:0 (0:0)

Bramki: 69' Śliwa, 89' Makuch (k.)

Miedź Legnica: Lenarcik - Aurtenetxe, Carolina (40' Garuch), Hoogenhout - Tront, Dominguez (85' Chuca), Azikiewicz, Lehaire (61' Matuszek), Zapolnik, Makuch, Śliwa

Odra Opole: Kuchta - Szrek, Kamiński, Kostrzycki, Maćkowiak - Trojak, Niziołek (85' Pawlik), Sauczek (78' Janus), Wróbel (78' Mikinić) - Marzec, Czapliński (81' Żak)

Żółte kartki: 88' Garuch, 90+3' Makuch - 88' Pawlik, 90+3' Marzec

Sędzia: Piotr Lasyk

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.