Tenis - ATP Finals: Ruud uzupełnia stawkę półfinału, Djokovic pewnie wygrywa

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 19.11.2021, 22:20

Casper Ruud pokonał Andrieja Rublowa 2:1 i znalazł się wśród najlepszej czwórki turnieju ATP Finals. W drugim meczu dzisiejszego dnia Novak Djokovic bez problemów uporał się z Cameronem Norrie.

Spotkanie RublowaRuuda decydowało o tym, kto zakończy turniej, a kto powalczy o zwycięstwo w ATP Finals. Górą z tego pojedynku wyszedł ostatecznie Norweg, choć to Rosjanin wygrał pierwszego seta. Andriej Rublow dwukronie przełamał Caspera Ruuda i po pierwszym secie to on był bliżej sukcesu. Drugi set był jednak dla Rosjanina dużo cięższy, Norweg bowiem wyglądał od tej pory zdecydowanie lepiej niż na początku pojedynku i w drugim secie zwyciężył 5:7 przełamując ostatniego gema tego seta. Rywalizacja o awans trwała do samego końca, bowiem o awansie zadecydował tie-break w trzecim secie. Ten zakończył się jednak wynikiem 7:5 dla Caspera Ruuda.

Andriej Rublow [5] (RUS) - Casper Ruud [8] (NOR) 6:2, 5:7, 6(5):7

Novak Djokovic przypieczętował zwycięstwo w grupie zielonej pewnym zwycięstwem nad Casperem Norrie. Serb bez większych problemów zwyciężył z Brytyjczykiem dając mu w całym meczu wygrać tylko trzy gemy. 1 w rankingu ATP tenisista dał tym spotkaniem jasny sygnał do tego, że będzie bardzo groźny w walce o zwycięstwo w ATP Finals.

Novak Djokovic [1] (SRB) - Casper Norrie [12] (GBR) 6:2, 6:1

Półfinały w Turynie ruszają już jutro o 14:00.