Euroliga: zwycięstwo Zenitu w hicie kolejki

• Data publikacji: 20.11.2021, 09:17

W St. Petersburgu rozegrano hit 11. kolejki Euroligi. Zenit po wyrównanym meczu wygrał 74:70 z Armani Exchange Mediolan i tym samym zrównał się bilansem ze swoim rywalem.

Koszykarze z Mediolanu sporo stracili podczas wyjazdu do Rosji. Najpierw przegrali z Unicsem Kazań, a później musieli uznać wyższość Zenit St. Petersburg. Ekipy Xaviego Pascuala i Ettore Messiny walczą o czołowe miejsca w tabeli, więc ich bezpośrednie starcie było bardzo ważne. Goście dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc 12:4. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. Spotkanie było wyrównane do samego końca. Od wyniku 66:66 Zenit zanotował serię 5:0 i kilkupunktowe prowadzenie utrzymał do samego końca, triumfując 74:70. Tym samym zespoły te plasują w tabeli na trzecim i czwartym miejscu z bilansem 8-3. Mateusz Ponitka w 27 minut zdobył cztery punkty i miał dziewięć zbiórek.

Na czele Euroligi nadal jest hiszpański duet - Barcelona i Real Madryt. Zespoły te sięgnęły po swoje dziewiąte wygrane, pokonując odpowiednio 80:60 LDLC Asvel i 79:67 Crvenę Zvezdę Belgrad. Na pozycji pięć i sześć w tabeli są Olympiakos i Maccabi Tel Awiw z bilansem 7-4. Stało się tak po bezpośrednim starciu tych ekip. Zespół z Pireusu wygrał pierwszą kwartę 35:8, a potem kontrolował przebieg gry, wygrywając 90:73. Wyrównane było spotkanie w Monachium. Bayern wygrał 81:78 z Panathinaikosem.