NBA: Toronto górą w Sacramento, Pelikany pokonały Clippers
wikimediacommons.com/Wendell Cruz

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 20.11.2021, 09:45

Dziewięć spotkań, które na parkietach NBA zostało rozegrane tej nocy przyniosło nam sporo emocji, ale także świetne występy indywidualne. Największym zaskoczeniem była wygrana New Orleans Pelicans z Los Angeles Clippers. James Harden zanotował świetny mecz przeciwko Orlando Magic (36 pkt., 10zb., 8 as.)

New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers

Clippers na parkiet zdeycdowanie niżej notowanych Pelikanów musieli przyjeżdżać po zwycięstwo. Mecz od samego początku układał się naprawdę nieźle dla przyjezdnych, już po pierwszej kwarcie mieli dwucyfrowe prowadzenie, ale z biegem czasu było już tylko coraz gorzej dla drużyny Tyronna Lue. W drugiej części gry przed przerwą byli minimalnie gorsi od gospdarzy, ale druga połowa była już pełną dominacją Pelikanów. Świetnie prezentował się Jonas Valanciunas. Litwin poza dużą liczbą zbiórek (13) mógł też pochwalić się niezłą zdobyczą punktową (26pkt - 10/19). Istotnym dla spotkania był fakt, że swojego dnia nie miał Paul George. Lider Clippers pomimo 19-punktowej zdobyczy trafiał zaledwie 8/26 rzutów z gry. Pelicans wygrali przed własną publicznością z Clippers 94:81.

Brooklyn Nets - Orlando Magic

Rozpędzona ekipa z Nowego Jorku podejmowała dołujący ostatnio zespół z Florydy. Faworytami tego starcia bez wątpienia byli gospodarze. Świetne rozpoczęcie spotkania zanotowali jednak zawodnicy Steve'a Clifforda. Genialna ofensywa i niezła obrona pozwoliły po pierwszej kwarcie prowadzić 41:25. Od drugiej części gry dochodzić do siebie zaczęli Nets. Wygrana część gry 28:21 pozwoliła nieco zmniejszyć straty. Zaraz po przerwie oglądaliśmy koncert w wykonaniu gospodarzy, w którym główną rolę, jak przez cały mecz, grał James Harden (36pkt/10zb/8as). Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 90:83 i wydawało się, że zmierzają po zwycięstwo. Innego zdania byli jednak koszykarze z Orlando. Udało im się nawet dwukrotnie w czwartej kwarcie objąć prowadzenie, ale po bardz zaciętej końcówce to Nets okazali się minimalnie lepsi.

Sacramento Kings - Toronto Raptors

To spotkanie przed dzisiejszą nocą z pewnością większość fanów NBA wskazałaby, jako najbardziej zacięte. Dwie drużyny z bilansem dającym miejsce na początku drugiej dziesiątki swoich konferencji. Od samego początku widać było, że Raptors przyjechali do Sacramento by walczyć Bardzo wyrównana pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem kanadyjskiego klubu, ale po dwóch częściach gry Raptors prowadzili już 63:45. Druga połowa rozpoczęła się dla przyjezdnych jeszcze lepiej. Dwa miniseriale punktowe pozwoliły uciec na 30 punktów i być niemal pewnym zwycięstwa. Raptors przegrali tylko ostatnią kwartę, ale absolutnie kontrolowali jej przebieg i wynik, będąc pewnym swojej kolejnej wygranej.

Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 96:89

Giannis Antetokounmpo 21pkt/19zb/7as/4blk - Shai Gilgeous-Alexander 17pkt/6zb/3as

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.