Monoboby - World Series: Meyers Taylor ze zwycięstwem w Innsbrucku

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 20.11.2021, 11:32

Elana Meyers Taylor została zwyciężczynią zawodów z cyklu World Series w Innsbrucku. Podium uzupełniły Kaillie Humphries i Laura Nolte.

W zawodach w Innsbrucku na starcie stanęło 28 zawodniczek z 18 państw, niestety nie zobaczyliśmy żadnej reprezentantki Polski. Po pierwszym ślizgu ex aequo na prowadzeniu były Laura Nolte i Elana Meyers Taylor, które czasem 55,25 sekundy poprawiły rekord toru. Tuż za nimi ze stratą wynoszącą 0,02 sekundy plasowała się Kaillie Humhries. Różnice w czołówce były bardzo małe, co zapowiadało emocje w drugim ślizgu. Pierwsze Nolte i Meyers Taylor miały tylko 0,2 sekundy zapasu nad ósmą Melanie Hasler. Poziom ogólnie był wyrównany, ponieważ Yooran Kim, zajmująca 26. miejsce miała mniej niż sekundę straty do liderek.

Podczas drugiego przejazdu dużą presję na Nolte i Mayers Taylor wywarła Kaillie Humphries, która dzięki bardzo dobrej jeździe wyszła na prowadzenie. Ostatecznie Humphries musiała zadowolić się drugą lokatą, ponieważ jeszcze lepiej od niej pojechała Elana Meyers Taylor. Amerykanka uzyskała taki sam rezultat jak w pierwszym ślizgu i wyprzedziła swoją rodaczkę o 0,13 sekundy. Natomiast Laura Nolte nie dała rady odeprzeć ataku Humphries i przegrała z nią drugie miejsce o 0,01 sekundy. Średnio zaprezentowały się pozostałe Niemki. Mariama Jamanka była jedenasta, a Kim Kalicki uplasowała się lokatę niżej.

1. Elana Meyers Taylor (Stany Zjednoczone)

2. Kaillie Humphries (Stany Zjednoczone)

Szczegółowe wyniki

W ostatnich tygodniach już wcześniej rozgrywały się zawody z cyklu World Series, ale nie miały one dobrej obsady. W Whistler trzy razy najlepsza była Alysia Rissland. Natomiast w Lillehammer dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Stephanie Schneider. Podczas norweskich zawodach startowały dwie reprezentantki Polski. Linda Weiszewski zajmowała odpowiednio siódme i jedenaste miejsce, a Julia Słupecka była dziewiąta i dziesiąta. Należy jednak pamiętać, że w Lillehamer startowało tylko 11 zawodniczek.