Bobsleje dwójki M - PŚ: Friedrich ze zwycięstwem w Innsbrucku
Steffen Prößdorf

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 20.11.2021, 15:56

Puchar Świata w bobslejach nabiera rozpędu w sezonie olimpijskim. Inauguracyjne zawody w austriackim Innsbrucku w dwójkach męskich bobslei zwyciężyli Francesco Friedrich i Alexander Schueller. Niemcy rozpoczęli sezon olimpijski z wielkim przytupem, wskazując, że ich celem jest złoto w Pekinie.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Codie Bascue oraz Carlo Valdes. Amerykanie z czasem 51,61 sekundy postawili wysoko poprzeczkę kolejnym parom. Finalnie po pierwszym ślizgu zajęli drugą lokatę, gdyż wyprzedziła ich jedynie faworyzowana dwójka z Niemiec Francesco Friedrich i Alexander Schueller. Niemcy objęli prowadzenie o 0,34 sekundy utrzymując je, aż do ostatniego ślizgu. Podium uzupełniła para brytyjska w składzie Brad Hall i Greg Cackett. Strata do liderów wyniosła 0,42. Wspólnie trzecie miejsce po pierwszym przejeździe z Brytyjczykami zajmowali Johannes Lochner oraz Florian Bauer z Niemiec. Warto dodać, że w pierwszej dwudziestce znalazła się dwójka z Monako. Rudy Rinaldi i Boris Vain uplasowali się na szesnastej pozycji, gwarantując sobie start w drugim przejeździe.

W drugim ślizgu Friedrich i Schueller nie pozostawili złudzeń, że na torze w Innsbrucku czują się znakomicie. Powiększyli przewagę nad kolejnym zespołem, aż do 0,47 sekundy. Świetnie spisała się również inna para niemiecka. Lochner i Bauer odrobili stratę do drugich Brytyjczyków i finalnie zajęli drugą lokatę. Z wieloma błędami bliscy wypadnięcia z pierwszej trójki byli Hall i Cackett. Bobsleiści z wysp wyprzedzili czwartych Kanadyjczyków o zaledwie 0,01 sekundy. Ze smakiem podium musieli obyć się Justin Kripps oraz Cam Stones. Amerykanie Bascue i Valdes pomimo znakomitej pozycji po pierwszym ślizgu finalnie ukończyli debiut sezonowy na piątej lokacie ze stratą do trzecich Brytyjczyków 0,13 sekundy.