Short track - PŚ: tylko "finał B" dla Maliszewskiej

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 20.11.2021, 17:44

Natalia Maliszewska nie będzie dobrze wspominać dzisiejszej daty. Oczekiwania w stosunku do Białostoczanki były dość spore, gdyż wystartowała na 500 i 1500 metrów. W obu konkurencjach odpadła w półfinale. Na swoim koronnym dystansie musiała zadowolić się zwycięstwem w "finale B".

Pierwszym sobotnim startem Maliszewskiej był półfinał na 1500 metrów. Dużym wyczynem był sam fakt awansu do tej części zmagań. Białostoczanka próbowała zaatakować pod koniec wyścigu, lecz atak został bez problemu odparty przez rywalki. Finalnie przecięła linię mety jako piąta z czasem 2:34.375, tym sam kończąc swoje zmagania w Debreczynie na tym dystansie. Do "finału B" zabrakło niewiele, gdyż jedynie jednej pozycji wyżej w swoim biegu.

Następnie przyszła pora na koronną konkurencję Maliszewskiej. Już w ćwierćfinale występ Polki nie wyglądał tak przekonywająco, jak podczas poprzednich zmagań w Pucharze Świata. W pierwszym sobotnim sprincie zameldowała się na drugiej pozycji tuż za Alyson Charles z Kanady. Lokata w pierwszej dwójce gwarantowała bezpośredni awans do półfinału i dalsze szanse na kolejne pucharowe zwycięstwo. Pozycja startowa w półfinale nie była zbyt korzystna, gdyż Maliszewska została ustawiona na najbardziej zewnętrznym torze. Na pierwszym okrążeniu udało się Polce wyprzedzić Amerykankę Corinne Stoddard. Niestety pomimo starań Białostoczanka nie potrafiła wyminąć pierwszej trójki, kończąc start na czwartej pozycji. Zwyciężyła Suzanne Schulting przed Adrianna Fontana i Alyson Charles. Na pocieszenie Maliszewska wywalczyła awans do "finału B", gdzie po raz trzeci zmierzyła się z Kanadyjką Charles. Na zakończenie indywidualnych startów w sobotę to Polka mogła cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż od pierwszych metrów kontrolowała przejazd. W głównym finale złudzeń nie pozostawiła Holenderka Schulting, pewnie zwyciężając finału 500 metrów. Podium uzupełniły Fontana oraz Kim Boutin z Kanady.

Reszta reprezentacji Polski rywalizowała jedynie w wyścigach rankingowych. Na 500 metrów świetnie spisały się Paulina Maliszewska oraz Nikola Mazur, gdyż obie wygrały swoje wyścigi. Również ze zwycięstwa mogła cieszyć się Kamila Stormowska jednak na trzykrotnie dłuższym dystansie. Rodzynkiem wśród mężczyzn był Michał Niewiński. Na 500 metrów zajął ostatnią pozycję w swoim biegu, zaś na 1500 ukończył start na trzeciej lokacie.

Kolejnym przystankiem, a zarazem ostatnim w tym roku kalendarzowym w Pucharze Świata będą zmagania w Dotrechtcie. Początek startów zaplanowany jest na czwartek 25 listopada.