EBL: Anwil odrabia straty i wygrywa w Toruniu
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 20.11.2021, 19:33

W rozgrywanym w Toruniu spotkaniu na szczycie dwunastej kolejki Energa Basket Ligi miejscowe Twarde Pierniki nie podołały Anwilowi Włocławek i przegrały 84:92. Tym samym obie ekipy mają po dwunastu meczach bilans 9-3.

Dzisiejszy mecz od pierwszych minut należał do gospodarzy, którzy po ledwie dwóch minutach prowadzili 9:2. Podopieczni Ivicy Skelina szczególnie dobrze wyglądali po bronionej stronie parkietu, a w całej kwarcie udało im się ograniczyć rywali do ledwie pięciu celnych rzutów na dwadzieścia prób. W ataku błyszczał natomiast Jahenns Manigat, którego kolejne rzuty zza łuku pozwoliły toruńskiej ekipie zbudować piętnastopunktową przewagę na początku drugiej odsłony. Sygnał do odrabiania strat dał przyjezdnym Szymon Szewczyk, dzięki czemu Anwil zbliżył się na osiem oczek na trzy minuty przed końcem połowy. W ostatnich akcjach deficyt zmniejszył się jeszcze bardziej i po trójce Jamesa Bella w ostatnich sekundach goście schodzili na przerwę ze stratą czterech oczek.

Druga połowa rozpoczęła się od całkowitej dominacji przyjezdnych, którzy zdobyli pierwsze osiem punktów i objęli prowadzenie po raz pierwszy w całym spotkaniu. W następnych minutach tempo gry kontrolował Jonah Mathews, który w trzech kolejnych posiadaniach zdobywał punkty, a Anwil prowadził przed ostatnią kwartą 59:51. Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w nieco ponad dwie minuty doprowadzili do remisu, co zapowiadało walkę do samego końca. Po kolejnych akcjach kosz za kosz na cztery minuty przed końcem włocławianie prowadzili 72:71. Końcówka to natomiast świetna postawa przyjezdnych, którzy w niecałe dwie minuty przeprowadzili serial punktowy 9:1 i byli niemal pewni zwycięstwa w meczu. Torunianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale rywale byli zbyt skuteczni i ostatecznie to Anwil Włocławek cieszył się ze zwycięstwa 92:84.

Twarde Pierniki Toruń — Anwil Włocławek 84:92 (24:11, 17:26, 10:26, 33:33)

Pierniki: Eads III 20, Manigat 17, Thompson 13, Watson 12, Diduszko 10, Samsonowicz 6, Cel 6, Janczak, Kołodziej

Anwil: Szewczyk 20, Petrasek 19, Łączyński 16, Bell 16, Mathews 12, Kowalczyk 4, Bojanowski 3, Bigby-Williams 2, Olesinski