Liga Europejska EHF: MKS FunFloor Perła Lublin bez awansu
przemek.gabka@gmail.com

• Data publikacji: 20.11.2021, 18:25

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin nie awansowały do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Polski zespół przegrał w rewanżu 27:29, a w dwumeczu z Lokomotiwem Zagrzeb 48:54.

W Chorwacji zespół gospodarzy wywalczył cztery bramki przewagi, więc MKS czekało bardzo trudne zadanie. Jednak w pierwszych minutach od wyniku 2:2 polska drużyna zdobyła pierwsze kolejne bramki i po trafieniu Marty Gęgi na 6:2 w dwumeczu był remis. Lublinianki miały znaczącą przewagę jedynie przez kilka minut. Lokomotiw w 19. minucie wyrównał na 10:10. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:14.

Po zmianie stron zawodniczki MKS-u straciły trzy kolejne bramki i bardzo oddały się od awansu, do którego już się nie zbliżyły. Szczypiornistki lubelskiego zespołu walczyły tylko i aż o zwycięstwo w rewanżowym spotkaniu. Jednak i ta sztuka także im się nie powiodła. W ostatnich minutach ekipa z Chorwacji odskoczyła na trzy trafienia przewagi i ostatecznie wygrała 29:27. Tym samym Lokomotiw Zagrzeb zameldował się w fazie grupowej rozgrywek. Większość bramek dla MKS-u FunFloor Perły zdobyła Romana Roszak, która zanotowała aż 16 trafień.

MKS FunFloor Perła Lublin - Lokomotiw Zagrzeb 27:29 (14:14) w dwumeczu 48:54