Bundesliga: zwycięstwo Unionu w derbach Berlina
Christian Liebscher/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 20.11.2021, 20:24

W jednym z hitów 12. kolejki Bundesligi Union pokonał w derbach Berlina Herthę 2:0. Gole dla gospodarzy strzelali Taiwo Awoniyi oraz Christopher Trimmel.

Derby idealnie rozpoczęły się dla gospodarzy. W 8. minucie Nico Giesselmann posłał długie podanie do Taiwo Awoniyi'ego, które nieudolnie próbował przeciąć Marton Dardai, dzięki czemu Nigeryjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie zdobył bramkę. W kolejnych minutach większe posiadanie miała Hertha, ale kompletnie nic z tego nie wynikało i szansę na bramkę miał Union, a dokładnie Max Kruse. Niemiec po błędzie Niklasa Starka znalazł się w dobrej sytuacji, lecz jego strzał z ostrego kąta wybronił Alexander Schwolow. Podopieczni Ursa Fischera wciąż grali lepiej od swoich rywali, co udowodnili w 30. minucie. Wtedy piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wylądowała na linii szesnastego metra, gdzie znajdował Christopher Trimmel, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania. W końcówce pierwszej połowy Hertha w końcu zagroziła Unionowi i nawet początkowo zdobyła gola, ale sędzia po pomocy VAR odgwizdał spalonego Krzysztofa Piątka.

Po zmianie stron Hertha trochę lepiej grała, lecz wciąż nie mieli nic do powiedzenia przeciwko Unionowi, a ten nadal miał swoje okazje. Najpierw w 58. minucie gości świetną interwencją uratował Schwolow po strzale Kruse, a chwilę później strzał z bliska Haraguchiego zablokował Dardai. W późniejszych fragmentach derbów Union grał bardzo mądrze i miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku w końcówce meczu, ale w poprzeczkę strzelił Scheraldo Becker. Ta sytuacja nie miała już wpływu na spotkanie i z triumfu mogą cieszyć się gospodarze. Dzięki temu zwycięstwu Union ma na swoim 20 punktów i przed meczami kończącymi dwunastą kolejkę Bundesligi zajmuje piąte miejsce w lidze. Natomiast Hertha, która wywalczyła siedem "oczek" mniej jest trzynasta.

Union Berlin - Hertha Berlin 2:0 (2:0)

Bramki: 8' Awoniyi, 30' Trimmel

Union Berlin: Luthe - Baumgartl, Knoche, Friedrich - Giesselmann, Promel (72' Mohwald), Khedira, Haraguchi (82' Oztunali), Trimmel (90'+1 Ryerson) - Awoniyi (82' Becker), Kruse (90'+1 Volgsammer)

Hertha Berlin: Schwolow - Plattenhardt, Dardai, Stark, Pekarik (71' Jastrzembski) - Tousart (46' Belfodil), Ascacibar - Mittelstadt (61' Prince-Boateng), Serdar, Richter (86' Selke) - Piątek (61' Ekkelenkamp)

Żółte kartki: 66' Promel - 38' Serdar

Sędzia: Felix Brych