Serie A: Lazio grało piłką, a Juventus strzelał gole
Alexdevil/ Wikimedia commons

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 20.11.2021, 20:00

W sobotnim hicie Serie A Juventus pokonał Lazio na wyjeździe 2:0. Bramki na wagę zwycięstwa z rzutów karnych zdobył Leonardo Bonucci.

Ciężko było wskazać wyraźnego faworyta w starciu Lazio z Juventusem. Obie drużyny w obecnym sezonie grają w kratkę, jednak w tabeli nieznacznie wyżej znajdowali się rzymianie, którzy zajmowali 5. pozycję. Turyńczycy mogli jednak wyrównać dorobek punktowy rywali w przypadku zwycięstwa.

Od początku meczu inicjatywa była po stronie gospodarzy, który wymieniali dużo podań i mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Niestety dla nich nie wynikały z tego żadne dogodne sytuacje bramkowe. Pierwsza okazja na bramkę przyszła w 23. minucie, wówczas to piłkarze Juventusu domagali się od arbitra podyktowania rzutu karnego. Po analizie VAR sędzia zgodził się z graczami z Turynu i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Leonardo Bonucci, który wyprowadził Juventus na prowadzenie. W kolejnych minutach Lazio dalej prowadziło grę, jednak sytuacje stwarzał sobie wyłącznie Juventus. Znakomitą okazję po dośrodkowaniu Juana Cuadrado miał Alvaro Morata jednak jego strzał przeleciał minimalnie ponad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:0.

Druga połowa miała bliźniaczy przebieg. Znów wydawało się, że Lazio kontroluje grę, jednak rzymianie nie zdołali stworzyć sobie ani jednej klarowanej sytuacji. Również "Stara Dama" nie mogła odnaleźć się pod polem karnym rywali. W końcu jednak Pepe Reina dopuścił się faulu we własnym polu karnym i do "jedenastki" znów podszedł Leonardo Bonucci. Włoski obrońca i tym razem się nie pomylił, zapewniając zwycięstwo Juventusowi. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Juventus wygrał 2:0 na wyjeździe z Lazio.

Juventus - Lazio 2:0 (1:0)

Bramki: Bonucci 23'(k.), 83'(k.)

Juventus: Szczęsny - Danilo( 15' Kulusevski), Bonucci, de Ligt - Cuadrado, McKennie, Locatelli (89' Bentancour), Rabiot, Pellegirni - Chiesa, Morata (74' Kean)

Lazio: Reina - Hysaj, Acerbi, Luiz Felipe, Lazzari - Alberto, Cataldi (84' Basic), Milinkovic-Savic - Zaccagni (65' Muriqi), Pedro, Anderson (75' Moro)

Żółte kartki: Cuadrado 28' - Hysaj 43', Reina 81', Alberto 82'

Sędzia: Marco Di Bello